تازه ها

اخبار مهم

اخبارسايت

خاطره‌ای از شهید غلامحسین ابوالحسنی
گوشی را به سمت مجروحان گرفت صدای آه و ناله زخمی‌ها و ناله های یا زهرا یا زهرای آنها را به وضوح از گوشی تلفن می‌شنیدم. بعد از مدتی ادامه داد: «شنیدی مادر! وجدانم نمی‌‌گذارد که اینها را رها کنم و بیایم پیش شما. اینجا خیلی به من نیاز دارند، من باید بمانم.»
خاطره‌ای از شهید غلامحسین ابوالحسنی
هر وقت از دانشگاه به خانه می آمد، یک دستش پر از میوه و هدیه بود و دست دیگرش پر از کتاب. می‌گفتم چرا این همه پول صرف خرید هدیه و میوه و شیرینی می کنی ما گه از تو انتظاری نداریم! می خندید و در حالی که کتاب‌ها را نشانم می‌داد، می‌گفت: «حالا خوب است که نمیدانی به این کتاب ها چقدر پول می دهم.»
شهید غلامحسین ابوالحسنی، در دوم شهریور ماه سال 1345 در روستای فخرآباد در مشکین شهر از توابع استان اردبیل دیده به جهان گشود. وی دانشجوی رشته دامپزشکی در دانشگاه آزاد تبریز بود که در جبهه حضور یافت و در اول اردیبهشت ماه سال 1367 در دزفول به شهادت رسید.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل:
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل گفت: ایمان، اخلاص و شهادت طلبی رمز پیروزی جبهه حق علیه باطل بوده و لحظه به لحظه دوران دفاع مقدس به عنوان سرمایه معنوی و فرهنگی کشور محسوب می‌شود.
پیام سردار غیب‌پرور به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: عملیات آزادسازی خرمشهر هنوز پایان نیافته است و به فرموده فرمانده کل قوا خرمشهرها در پیش است و عملیات الی بیت المقدس تا نابودی رژیم غاصب صهیونیستی و آزادی قدس شریف ادامه خواهد داشت.
پیام سرلشکر باقری به مناسبت سوم خرداد
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: شکی نیست آحاد مسئولان در دستگاه‌های مختلف به ویژه دولت محترم و سکانداران سیاست خارجی کشور در معرض آزمون حساس و بزرگ تاریخی قرار گرفته اند که آیندگان آن را مورد قضاوت و داوری سخت قرار می‌دهند.
رهبر معظم انقلاب در دیدار کارگزاران نظام:
رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کردند: هدف از مذاکرات هسته‌ای برداشته شدن تحریم ها بود که بسیاری از آنها برداشته نشد، ضمن اینکه اخیراً تهدید می کنند تحریم ها را با وجود تأکید قطعنامه سازمان ملل باز می گردانند.
نماینده ولی فقیه در اردبیل:
نمانیده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: ماه رمضان فرصتی برای خودسازی انسان‌ها است که باید با عمل به دستورات الهی انجام گیرد.
رهبر جریان صدر عراق و رئیس ائتلاف «سائرون»،هرگونه دخالت نماینده آمریکا در امور عراق را تقبیح کرد.
«بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه نمایش‌های تبلیغاتی خود علیه ایران قطعاتی از یک پهپاد ادعایی را نمایش داد و مدعی شد که این قطعات مربوط به یک پهپاد ایرانی است که پس از ورود به فلسطین اشغالی سرنگون شده است.
بعد از نمازجمعه این هفته انجام می‌شود
روزه داران تهرانی پس از نماز جمعه این هفته تظاهراتی در محکومیت انتقال سفارتخانه اسراییل به بیت المقدس برگزار خواهند کرد.
نماینده آمریکا در سازمان ملل با متهم کردن ایران به ایجاد پایگاه در سوریه، گفت اگر ایران این فعالیت‌ها را متوقف نکند، باید با تبعات آن مواجه شود.
مسؤول سازمان بسیج رسانه اردبیل:
مسؤول سازمان بسیج رسانه استان اردبیل گفت: بهترین راهکار برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومی توجه به اقتصاد دانش بنیان و افزایش تولید است.
اردوغان:
رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که آمریکا سیاست غیرمسئولانه‌ای در قبال مساله فلسطین در پیش گرفته است و رژیم صهیونیستی را به کشتار و جنایات وحشیانه تحریک می‌کند.
وزارت بهداشت فلسطین از افزایش تعداد تلفات ناشی از حملات صهیونیست‌ها به تظاهرات‌کنندگان فلسطینی در غزه به ۶۳ شهید خبر داد.