تازه ها

اخبار مهم

اخبارسايت

مروری بر زندگی شهید «حسین خادم پر»؛
شهید «حسین خادم پر» در بخشی از وصیت نامه خود آورده است: خدایا توفیق جهاد در راهت را نصیبم گردان و گرچه لیاقتش را ندارم آرزوى شهادت را که در قلبم و روحم جا پیدا کرده و تنها خواسته من از توست بر آورده کن.
وصیت سردار شهید «جواد رهبر دهقان» خطاب به همسرش؛
خدایا! در پیشگاه تو روسیاهم، سیاهی رویم را با سرخی خونم پاک کن و مرا پاک از دنیا ببر. دنیا بماند برای کسانی که طالبش هستند. خدایا! برای رسیدن به تو هیچ چیز و هیچ عملی در خود ندیدم، مگر جانی که تو به من دادی و من همین جان را برای رسیدن به تو به درگاهت آورده ام، ترا به بزرگی ات قسم می دهم که این هدیه آلوده را قبول نما. الهی آمین.
شلمچه پایگاه مردان حق و خدایی در دوران دفاع مقدس و مکان حضور عاشقان به شهادت بوده است و هنوز هم بوی شهادت و ایثار می دهد. هنوز عده‌ای برای اتصال به غافله شهدا بعداز سالها به شلمچه می‌آیند.
«محمد مختاران» با روح سرشار از معنویتی که داشت و با وجود سن کمش الگوی اخلاقی بسیاری از رزمندگان بود.
شهید «جواد جهانی» مسئول اطلاعات تیپ یک لشکر فاطمیون آذرماه سال­ گذشته در حومه حلب به شهادت رسید. وی در وصیت ­نامه ­ای که در شهریورماه سال 94 تنظیم کرده، توصیه هایی به مردم داشته است.
من انقلابی‌ام-370/ گفت‌وگوی با خواهر شهید مدافع حرم «محمد اسدی»؛
«رویای مشترک‌ من و محمد شرکت در جنگ با رژیم صهیونیستی بود. او عاشق مبارزه با کفر بود.»
شب گذشته در حرم مطهر رضوی صورت گرفت
شب گذشته و در خلال دیدارهای نوروزی مقام معظم رهبری جمعی از خانواده‌های شهدای لشکر فاطمیون با ایشان دیدار و گفت‌وگو کردند.
سردار فضلی:
جانشین ستاد مرکزی راهیان نور با پیش‌بینی بازدید 7 میلیون زائر سرزمین نور از مناطق عملیاتی گفت: حرکت انقلابی و مردمی راهیان نور خواب را از چشمان دشمنان ایران ربوده است.
سردار حسین اردستانی، رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس صبح امروز در پی حمله قلبی درگذشت.
مروری بر وصیت‌نامه شهيد «جواد خیرات»
شهيد جواد خیرات در وصیت‌نامه خود آورده: امت مسلمان، ما که در راه رسيدن به حرم اباعبدالله کوتاهی نکرديم و آرزوی ما هم همين بود که روزی راه کربلا برای شما مخصوصا برای خانواده‌های شهدا باز کنيم.
به جنایتکاران شرق و غرب بگویید که اگر خانه و کاشانه ام را به آتش بکشند و اگر گلوله هایشان قلبم را سوراخ سوراخ بکند، تحمل شنیدن یک کلمه ضعف و تحمل فروختن دینم را ندارم و به جنایتکاران بگویید اگر پیکرم را زنده زنده پاره پاره کنند و اگر پاره های تنم را بسوزانند و اگر خاکسترم را به دریا بریزند از امواج دریا صدایم را بیرون خواهم آورد اسلام پیروز است.
عارف 11 ساله، دانش آموز شهید «علیرضا محمودی پارسا»:
دانش آموز شهید علیرضا محمودی پارسا در حمله مقدماتی والفجر در منطقه فكه به شدت زخمی شد وپس از تحمل 2 روز درد در نیمه ‌شب جمعه 29 بهمن ماه با جمله «السلام علیك یا اباعبدالله» به سوی معشوقش شتافت.
روایت تخریبچی جانباز محمد محمدی از عملیات بدر؛
احساس سوزش شدید دارم و انگار آتش به جانم افتاده است. ازسرما، دندانهایم به هم می­ خورد و می دانم،مشکل جدی به سراغم آمده است. علیرضا حافظی، فرمانده گردان، خیال می­کند من شهید شده‌­ام، لبانش را روی گوشم می­‌گذارد و اشک می ریزد و می­ گوید...
رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به زوج‌های جوان/ ۳
رهبر معظم انقلاب می‌فرماید: بنده راضی نیستم از کسانی که با خرج‌های سنگین و با اسراف در امر ازدواج، کار را بر دیگران مشکل می‌کنند. البته با جشن و شادی و میهمانی موافقیم ولی با اسراف مخالفیم. این هتل‌ها و سالن‌ها و جشن‌های پرخرج و را رها کنید.
فرمانده کل سپاه در کتاب خاطراتش، در خصوص چگونگی فرماندهی بنی صدر در جنگ ایران و ارتش بعث عراق، نکاتی مهم را بیان کرد.