لبه‌های اولیه

تازه ها

پربیننده ترین

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : د, 1396/06/20 - 10:27
کد مطلب: 13923
تصویر صفحه اصلی: 
شهيد «محمد ايزدي‌نيک» در فرازي از وصيت‌نامه خود آورده است:‌ به عقيده من يکي از عوامل مهمي که توانسته مرا به اين راه يعني جهاد در راه خدا بکشد همين لقمه نان پاک و حلالي است که خانواده با مايه گذاشتن از جان خود به من داد.

به گزارش خط هشت ، شهيد «محمد ايزدي‌نيک» متولد دوم فروردين سال 46 از رزمندگان بسيجي دفاع مقدس بود که در آستانه 17 سالگي در تاريخ يکم فروردين سال 63 در عملياتي ايذايي به شهادت رسيد و پيکرش در منطقه ماند تا در زمره شهداي جاويدالاثر باقي بماند. پدر وي نيز دو سال بعد در منطقه سردشت به فيض شهادت نائل آمد. در ادامه وصيت‌نامه اين شهيد آمده است.
«بسمه تعالي
يا ايهاالذين آمنوا هل ادلکم علي تجاره تنجيکم من عذاب اليم، تومنون بالله و رسوله و تجاهدون في سبيل الله باموالکم و انفسکم ذلکم خيرلکم ان کنتم تعلمون. يغفرلکم ذنوبکم يدخلکم جنات تجري من تحتها الانهار مساکن طيبه في جنات عدن ذلک الفوز العظيم و اخري تحبونها نصرمن الله و فتح قريب و بشر المومنين/ «سوره الصف آيات 9 الي 13»
اي اهل ايمان آيا شمارا به تجارتي سودمند که شما را از عذاب دردناک آخرت نجات بخشد دلالت کنم؟ آن تجارت سودمند اين است که به خدا و رسول او ايمان آورده و به جان و مال در راه خدا جهاد کنيد، اينکار از هر تجارتي اگر دانا باشيد براي شما بهتر است تا خدا گناهان شما را ببخشد و در بهشتي که در زير درختانش نهرهاي آب گوارا جاري است داخل کند و در بهشت‌هاي عدن جاوداني منزل‌هاي نيکو و قصرهاي عالي عطا فرمايد، اين همان رستگاري بزرگ و سعادت عظماي بندگان است و باز تجارتي ديگر که آنرا هم دوست داريد نصرت و ياري خدا و فتح نزديک «سپاه اسلام» و بشارت رحمت به اهل ايمان است.
به نام بزرگ و با جلال خداوند غفار و کريم و با سلام به امام خميني رهبر عظيم‌الشان انقلاب و با درود به شهدايي که از زمان صدر اسلام در رکاب امام حسين (ع) و آنانکه در اين زمان در رکاب امام زمان (عج) و امام خميني جنگيده و به معشوق خود رسيدند و باسلام به خانواده و تمام فاميل وصيت نامه‌ام را در چند قسمت نوشته و پايان مي‌رسانم. ابتدا همانطور که از اول بدنيا آمدن ما با بدست آوردن قرص ناني از عرق خويش به ما نان حلال داده تا در پيش خدا داراي اجر بيشتري باشيد همانگونه ادامه دهيد. آقاجون به عقيده من يکي از عوامل مهمي که توانسته مرا به اين راه يعني جهاد در راه خدا بکشد همين لقمه نان پاک و حلالي است که شما با مايه گذاشتن از جان خود به من داديد و مرا پاک از هرگونه حرامي بزرگ کرديد و بدنبال اين جو اسلام‌واري که در خانه ايجاد کرده بوديد.
بنابراين شما بر گردن من و بقيه بچه‌ها خيلي حق داريد آنقدر که نمي‌توان آن‌را نوشت. اما چيز ديگري هست که بايد بگويم و آن زحمت دادن به شما از طرف من در کوچکي بوده است.
وقتي تمام اينها را باهم جمع مي‌کنيم مي‌بينيم که چنان زياد مي‌شود که شايد فقط با گذشتن از حق خودتان بتوان آنرا جبران کرد، امابا اين همه اميدوارم که بتوانم در آن دنيا کاري هرچه کوچک برايتان انجام دهم.
ان‌شاالله
آقاجون من موقعي که مي‌خواستم باشما خداحافظي کنم گفتيد که نبايد براي شهادت بروي من هم به شما گفتم که من هم به اين منظور نمي‌روم بلکه براي پيروز شدن و بازکردن راه کربلا با رزمندگان همراه مي‌شوم، اما خدا در حديث قدسي مي‌فرمايد: اذا احب الصبه لقايي احببت لقائه به اين معني که هنگاميکه بنده ديدار مرا دوست دارد من نيز ديدار او را دوست مي‌دارم و در ضمن امام هم مي‌فرمايد: چه کشته شويد و چه بکشيد پيروزيد بنابراين ما به هرحال پيروزيم.
اما مادر جان: شما برگردن همگي ما حق داريد و آن حق تشکيل شده از پرورش ما با ضوابط اسلامي و گذاشتن ما در راه اسلام و اجازه دادن به من براي شرکت کردن در بسيج و رفتن به جبهه‌هاي حق عليه باطل است، قسمت ديگر هم آن زحماتي است که شما در کوچکي براي بزرگ کردن ما کشيديد و من که تا اين موقع هيچ کاري براي شما انجام نداده‌ام. اما بازهم اميدوارم بتوانم در آخرت موثر باشم.
خواهرانم سفارشاتي به شما دارم، اول پيروي بيشتر از دين اسلام و حضرت امام و ثانيا احترام و محبت به پدر و مادر و ثالثا احترام به شوهرانتان و بزرگ کردن فرزنداني‌که بتوانند در راه دين اسلام و پيرو راه شهيدان باشيد «ان شاالله».
اما سفارشي به آن افرادي چه در فاميل خود و چه ديگران دارم آن است که آنهايي که مي‌توانند و هيچ مشکلي براي رفتن به جبهه ندارند ولي در خانه نشسته‌اند اين فرصت‌ها را از دست ندهند زيرا خداوند در سوره بقره آيه 38 مي‌فرمايد: اي کساني که ايمان آورديد جهت چيست که چون به شما امر شود که براي خدا يعني جهاد در راه دين خارج شويد چون بار گران به‌خاک زمين دل بسته ايد، آيا راضي مي‌شويد به زندگاني دو روزه دنيا عوض حيات ابدي آخرت؟ در صورتي که متاع دنيا در پيش عالم آخرت اندک و ناچيز است.
اما چيزهايي براي خودم است که بايد بنويسم يکي نماز و روزه است که چون من درباره حدود رسيدن به تکليف شک دارم احتياطا شش ماه نماز و يک ماه روزه بدهيد بگيرند و ديگر پول موتور را به حساب 100 امام بريزيد.
ديگر حرفي ندارم. فقط به همه سلام برسانيد و از تمام رفقا و فاميل‌ها بخواهيد که مرا حلال کنند و همچنين خودتان و تمام فاميل سعي کنيد که در راه اسلام و کمک به انقلاب هر چه بيشتر کوشا باشيد و امام، رزمندگان را دعا کرده و شفاي مجروحين را از خدا بخواهيد (ان شاالله) که خدا همه را به راه راست هدايت کرده و به نهايت کمال و انسانيت برساند «الهي آمين»
به اميد آنروز که تمام خانواده‌هاي شهدا و ديگران به زيارت قبر شش گوشه سيد الشهدا بروند.
ان الله مع الصابرين و السلام عليکم و رحمه الله و برکاته
خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار.
از طرف محمد ايزدي نيک
تاريخ 62/12/30
عمليات خيبر
جزيره مجنون»

 

 

منبع: جام نیوز
ارسال نظر