لبه‌های اولیه

تازه ها

پربیننده ترین

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : ش, 1396/07/08 - 00:18
کد مطلب: 14050
تصویر صفحه اصلی: 
امام جمعه موقت اردبیل گفت: همه‌پرسی کردستان عراق توطئه جدید استکبار جهانی آمریکا است و هدف آن‌ها از این توطئه حمله به یکپارچگی جهان اسلام است.

به گزارش خط هشت ، حجت‌الاسلام علی فروغی ظهر امروز در خطبه‌های پیش از نماز جمعه اردبیل که در مصلی امام خمینی اردبیل برگزار شد اظهار کرد: همه‌پرسی کردستان عراق توطعه جدید استکبار جهانی آمریکا است و هدف آن‌ها از این توطئه حمله به یکپارچگی جهان اسلام است.

وی گفت: حیات کشورهای استکباری غربی به ایجاد تفرقه در میان مسلمانان وابسته است و آن‌ها قصد دارند با پیش کشیدن مسایل قومی و قبیله‌ای ما را از مسایل اصلی جهان اسلام دور کنند.

امام جمعه موقت اردبیل تصریح کرد: شهادت شهید محسن حججی سند روشن "کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا  "بود و اشتیاق جوانان ما در دفاع از اسلام و میهن اسلامی نشان از ادامه‌دار بودن مکتب امام حسین‌(ع) است.

فروغی با اشاره به اینکه عزت انسان‌ها دست پروردگار متعال است افزود: اگر حقیقت حماسه عاشورا را درک کنیم و بدان عمل کنیم جامعه ما همواره امنیت خواهد داشت.

وی تاکید کرد: رکن خداپرستی تقوا است و اگر تقوا نباشد هیچ عملی از انسان مورد قبول قرار نخواهد گرفت.

امام جمعه موقت اردبیل ادامه داد: وارث نور امام حسین (ع) مردم  و جامعه ما است و ما حیات خود را از حماسه عاشورا  داریم.

وی با اشاره به اینکه جامعه‌ای حماسه مدار است که حسینی باشد و از آن پیروی کند گفت: حیات معنوی بشریت در پیام امام حسین(ع) و عاشورا نهفته است و امروز این پیام در سراسر دنیا طنین انداز شده است.

ارسال نظر