لبه‌های اولیه

تازه ها

پربیننده ترین

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : ش, 1396/07/08 - 23:19
کد مطلب: 14059
تصویر صفحه اصلی: 
رهبر انصارالله یمن، با تأکید بر وحدت گروههای یمنی گفت که جنبش انصارالله جلوی طرح‌های آمریکا و اسرائیل در منطقه ایستاده است.

به گزارش خط هشت ، سید «عبدالملک الحوثی» رهبر انصارالله یمن، در سخنان امروز خود به مناسبت عاشورای امام حسین (ع) با تأکید دوباره بر مقاومت در برابر آمریکا و اسرائیل، همه گروههای یمنی را به وحدت دعوت کرد.

به گزارش شبکه المیادین، وی در ابتدا گفت: از این حضور گسترده در مراسم راهپیمایی عاشورا در صنعاء تشکر می‌کنم.

او با اشاره به قیام امام حسین (ع)، گفت: هنگامی که فقط دو انتخاب داریم، یا عزت و یا ذلت، در این حالت امت اسلامی باید موضع امام حسین (ع) را بگیرد. «هیهات من الذله» یک فرهنگ حسینی است که از ایمان و حقانیت سرچشمه می‌گیرد و صرفا یک مقوله انفعالی که در انقلاب‌ها گفته می‌شود نیست.

رهبر انصارالله یمن، تأکید کرد: اسلام بر ما واجب کرده است در مواجهه با حاکم ستمگر، بر موضع تغییر بایستیم و بر امت اسلامی واجب است که به هر طریقی در برابر ستمگران مسلط بایستند.

الحوثی سپس گفت: در برابر طرح‌های آمریکایی و قدرت‌های تکفیری در منطقه ایستاده‌ایم و بر موضع خود در حمایت از مردم فلسطین در مواجهه با اسرائیل تأکید می‌کنیم؛ همچنین همواره در کنار نیروهای مقاومت در لبنان و فلسطین هستیم.

او افزود: تمام گروهها و نیروهای مبارز در مقابل دشمن را به همبستگی و اتحاد و شکست تلاش‌های دشمن برای ایجاد تفرقه دعوت می‌کنم.

رهبر انصارالله یمن در این باره ادامه داد: از نقش قبائل یمنی در حفظ اتحاد و همبستگی کمال قدردانی را دارم و باید مراقب تلاش‌های دشمن برای ضربه زدن به همزیستی اجتماعی باشیم. مقامات رسمی در شورای عالی سیاسی و دولت باید تمام تلاش خود را برای راه‌اندازی مؤسسات حکومتی به کار گیرند.

الحوثی هرگونه درگیری داخلی میان نیروهای یمنی را بر خلاف منافع یمن و در راستای منافع آمریکا و اسرائیل و عربستان و امارات اعلام کرد و دو کشور اخیر را در امتداد آمریکا دانست.

او از مردم یمن نیز خواست تا جبهه‌های جنگ را پشتیبانی کنند و هر آن‌چه در توان دارند را برای مقابله با دشمن به کار گیرند.

ارسال نظر