لبه‌های اولیه

تازه ها

پربیننده ترین

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : چ, 1396/07/19 - 14:20
کد مطلب: 14266
تصویر صفحه اصلی: 
شهید پرويز قرايي سيزدهم فروردين 1336در روستاي اسلام آباد از توابع شهرستان دماوند به د نيا آمد. تا پا يان دوره راهنما يي درس خواند. در شهرداري كار مي كرد. سال 1362 ازدواج كرد. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. چهارم خرداد 1365 ، در سليمانيه عراق بر اثر اصابت تركش به شهادت رسيد.

به گزارش خط هشت ، از شهرستانهای استان تهران:مراسم استقبال از پیکر شهید پرویز قرایی سه شنبه هجدهم مهر 1396 از ساعت 16 در سپاه دماوند می باشد.
مراسم تشییع وخاکسپاری چهار شنبه نوزدهم مهر 1396 ساعت 9 صبح از میدان امام خمینی (ره) تا میدان 17 شهریور دماوند برگزار و در اما مزاده محمد شلمبه خاکسپاری می گردد.

همچنین مراسم یادبودی روز پنج شنبه بیستم مهر 1396 از ساعت 14/30 الی 16 در مسجد الرضا گیلاوند برگزار می گردد.
 
به استقبال پیکر شهید دفاع مقدس ، پرویز قرایی برویم
 
شهید پرويز قرايي سيزدهم فروردين 1336در روستاي اسلام آباد از توابع شهرستان دماوندبه د نيا آمد. پدرش مراد، كشاورز بود و مادرش محترم نام داشت. تا پا يان دوره راهنما يي درس خواند. در شهرداري كار مي كرد. سال 1362 ازدواج كرد. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. 8 فروردین 1365 ، در سليمانيه عراق بر اثر اصابت تر كش به شهادت رسيد.
 
شهید پرویز قرائی از اهالی روستای کالدشت پایین شهرستان دماوند است که پیکر این شهید 31 سال مفقود بوده است.
 پیکر این شهید بزرگوار حدود هشت ماه پیش تفحص شده که مورد آزمایش DNA قرار گرفت و حدود 10 روز پیش شناسایی شد.
 شجاعت شهید قرائی طبق گفته همرزمان ایشان زبان‌زد همه بوده که این شجاعت باعث می‌شد تا وی تنها کسی باشد که در ارتفاعات منطقه سلیمانیه به دفاع از مرزها می‌پرداخت.
 در خصوص وضعیت فعلی خانواده شهید قرائی، این شهید دارای یک خواهر و برادر است و پدر و مادر ایشان فوت کرده‌اند.
 این شهید بزرگوار در سال‌های دفاع مقدس به دلیل اینکه بیشتر بتواند در جبهه‌ها حضور پیدا کند از شهرستان دماوند مهاجرت کرده و در شهر کرمانشاه سکونت داشت.

منبع: برگرفته از اسنادشهید درمخزن اداره کل شهرستانهای استان تهران

 

منبع: نوید شاهد

 

ارسال نظر