لبه‌های اولیه

تازه ها

پربیننده ترین

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : پ, 1396/07/20 - 09:50
کد مطلب: 14276
تصویر صفحه اصلی: 
حجت الاسلام مقدسی گفت: شهر نیر افتخار میزبانی سه شهید گمنام را دارند، اما قبور مقدس این عزیزاندر سایهبی توجهی مهجور مانده اند.

به گزارش خط هشت از اردبیل،حجت الاسلام میکائیل مقدسی امام جمعه نیر اظهار داشت: مزار شهدای گمنام، پناهگاهی امن و مطمئن برای جامعه است و امت شهید پرور با حضور بر قبور مطهر شهدای گمنام از فضای معنوی بهره های لازم را می برند.

 

وی افزود: مسئولان شهرستان باید مکانی مناسب برای برگزاری آیین های مذهبی و عزاداری های مردم در کنار قبور مطهر شهدای گمنام احداث کنند و باید برنامه های فرهنگی و مذهبی در این محل اجرا شود و نباید گرد فراموشی بر چهره مزار شهدا بنشیند.

 

امام جمعه نیر گفت: قبور شهدای گمنام برای هر شهر و منطقه ای مایه برکت است و ظرفیت معنوی و فرهنگی بالقوه ای محسوب می شود که با اتکای به آن، می توان به توفیقات سازنده ای در عرصه توسعه فرهنگ ارزشی و معنوی نائل شد.

 

حجت الاسلام مقدسی با گلایه از عدم تحقق وعده مسئولان در خصوص احداث حسینیه جنب گلزار شهدای گمنام شهرستان اظهار داشت: با تحقق این امر، این مکان های برای برگزاری برنامه‌های مختلف معنوی، ارزشی و فرهنگی مهیا شده و از این طریق می توان در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گام بردشت.
 

امام جمعه نیر گفت: اکنون اگر راه این شهدا را گم کنیم و قدرشناس جانفشانی آنان نباشیم به حق ما گمنام اصلی هستیم که از اصل خود دور مانده‌ایم.

 

حجت الاسلام مقدسی تصریح کرد: روا نیست این سبک بالان و سبک روحان عاشق که به خاطر حفظ ناموس و مملکت به گمنامی رسیده‌اند اکنون مورد بی مهری و غفلت قرار گیرند.

 

منبع:نیریمیز

ارسال نظر