لبه‌های اولیه

تازه ها

پربیننده ترین

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : چ, 1396/07/26 - 20:44
کد مطلب: 14378
تصویر صفحه اصلی: 
سرکار خانم محدثه سادات صفوی، همسر شهید مدافع حرم صادق عدالت اکبری بمناسبت فرا رسیدن دهه محرم، دلنوشته ای خطاب به همسر شهیدش نوشت.

به گزارش خط هشت ، نوید شاهد آذربایجان شرقی، سرکار خانم محدثه سادات صفوی، همسر شهید مدافع حرم صادق عدالت اکبری بمناسبت فرا رسیدن دهه محرم، طی دلنوشته ای خطاب به همسر شهیدش نوشت: 

 
سیه پوش حسین بن علی. بانگ جرس‌‌ها در کربلا خاموش شده و کاروان متوقف شده عزیز جانم، حسین بن علی احرام می‌بندد.
 
کم ‌مانده صدای العطش گل‌‌های گلستان نبی به گوش برسد، رسید آن ماهی که سالیان سال قبل از آمدنش نبی و امیر و کوثر برایش گریستند؛ کم مانده که زینب گلویی را به نیابت از مادر ببوسد و راهی میدان کند.
 
دیگر رسید آن‌ ماهی که بزرگ‌بانوی کوچک‌ سه ساله با معجر و گیسوی آتش گرفته از خیمه‌‌ها به سمت دشت بلا دنبال شود برای به غنیمت گرفتن گوشواره‌‌ای که هدیه برادرش بود. می‌‌رسد روزی که قاسم بن حسن یادگار و امانت برادر رو در روی عموجانش بنشیند و اذن حنابندی با خونش را بخواهد.
 
هر چند که تاریخ بگوید قاسم داماد نبود اصلا درست داماد نبود مگر قرار نبود داماد شود، رسید آن روز که حسین بن علی پیکر اربا اربا شده جوان قد رعنای شبه پیامبر بین عبایش جمع کند. ای به فدای گام‌‌های استوارت یا ثارالله نمی‌‌‌شود که برگردی؟!
 
زینب خوابش را دیده، نمی‌‌شود اتراق نکنید، نمی‌‌شود ارباب؟! گفتم برم گردان نمی‌‌خواهم بمانیم، این خاک مایل نیست ما با هم بمانیم. خیمه نزن تا خواهرت از پا نیفتد، می‌‌‌شد شبیه رهگذرها هم بمانیم، آوردی‌‌ام تعبیر خوابم را ببینم؟
 
ای کاش نگذارند این جا هم بمانیم، کافی است یک مو از سر اکبر شود کم تا در جواب چشم لیلا هم بمانیم؛  دنیا به زینب کی وفا کرده ست؟ باید یاد وصیت‌‌های زهرا هم بمانیم.
 
شهید صادق عدالت اکبری از مدافعان حرم تبریزی که در 4 اردیبهشت ماه سال 95 مصادف با وفات حضرت زینب(س) در حلب سوریه به شهادت رسید.
 
ارسال نظر