لبه‌های اولیه

تازه ها

پربیننده ترین

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : چ, 1396/07/26 - 20:50
کد مطلب: 14379
تصویر صفحه اصلی: 
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: به رییس‌ جمهور آمریکا پیشنهاد می‌کنم قدرت سپاه را از نظامیان خودش در عراق و سوریه و خلیج فارس سؤال کند و بداند که سپاه یکی از ارکان قدرت دفاعی و ملی ایران است.

به گزارش خط هشت از فارس، سردار سرلشکر «سید یحیی صفوی» دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در اختتامیه اولین جشنواره فضای مجازی و رسانه کنگره شهدای دانشجوی آذربایجان‌ شرقی که به همت دانشگاه علمی کاربردی این استان برگزار شد، اظهار داشت: هم اکنون نسل دوم و سوم فرزندان دلیر ایران در جبهه مقاومت اسلامی به دفاع استراتژیک ایران عمق بخشیده و ناقوس نابودی رژیم صهیونیستی جنایتکار را به صدا در آورده‌اند.

وی افزود: استمرار دفاع از بلاد اسلامی و روحیه جهادی و شهادت‌طلبی در میدان دفاع از عتبات عالیات در عراق و دفاع از حرم حضرت زینب (س) توسط  شهدای مدافع حرم و سرکوب تروریسم تکفیری و شکست ائتلاف آمریکا و صهیونیست‌ها و برخی از کشورهای منطقه در سوریه و عراق ثابت کرد که جوانان ما در مسیر رشد و تکامل معنوی، عقلانی و بالندگی آرمان‌های انقلاب اسلامی  و ملت بزرگ ایران تا رسیدن به امنیت پایدار در منطقه و تمدن نوین اسلامی ایران هستند.

صفوی اضافه کرد: امتی که رهبری متقی، خردمند و شجاع و جوانانی آماده فداکاری در راه ارزش‌ها دارد در برابر هیچ قدرتی شکست نخواهد خورد و  این خون شهیدان است که راه  کربلا را برای مراسم اربعین حسینی باز کرده و خون شهدای مدافع حرم راه قدس را بر مسلمانان  باز خواهد کرد و جمله عرفانی و راهبردی حضرت امام (ره)  که فرمودند «راه قدس از کربلا می‌گذرد» را به حول و قوه الهی تحقق خواهد بخشید.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت ترویج علوم و معارف دفاع مقدس در فضای مجازی گفت: علوم و معارف دفاع مقدس و فرهنگ جهاد و شهادت یک مفهوم عارفانه ، عالمانه و هوشمندانه برخاسته از جهان بینی قرآنی و اسلام ناب محمدی (ص) است و ما و شما دانشگاهیان رسالت خودمان بدانیم که این تفکر برتر و مفهوم عمیق را در فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های برخط و رسانه‌های تصویری ترویج دهیم.

وی افزود: اگر بتوانیم فرهنگ و معارف دفاع مقدس و سیره عملی شهدای عالی مقام خودمان را با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و نرم‌افزارهای ارتباطی نهادینه‌سازی کنیم، آن وقت فضای مجازی مهمترین رکن مقابله با دشمن خواهد بود.

سرلشکر صفوی با اشاره به استحاله فرهنگی جوانان توسط دشمنان در فضای مجازی گفت: یکی از برنامه‌های اصلی دشمنان در فضای مجازی، استحاله فکری و از بین بردن ریشه‌های فرهنگی و اجتماعی ملت ایران است، آنها این کار را با هویت‌سازی انجام می‌دهند، بنابراین راه تقابل با این توطئه، تقویت هویت انقلابی و اسلامی ملت ایران است.

وی با بیان ضرورت برنامه‌ریزی اصولی در فضای مجازی افزود: نسل اول انقلاب اسلامی با مقاومت و ایثار، با خلق حماسه تن در برابر تانک، به دشمن اجازه «تصرف سرزمین ایران» را نداد، اکنون نسل دوم و سوم انقلاب نیز نباید به دشمن اجازه «تصرف افکار و اذهان» را بدهند؛ شما دانشجویان نباید اجازه بدهید سواره نظام جنگ نرم آمریکا، قلب‌های مردم را فتح کند، فرهنگ شهادت و آموزه‌های دفاع مقدس می‌تواند به مثابه یک دژ مستحکم در برابر این هجوم نرم ایستادگی کند. همه جوانان و دانشجویان ما باید به این باور برسند امروز در میدان  یک جهاد کبیر فرهنگی قرار دارند که بدون برنامه‌ریزی، عقلانیت و نورانیت و به کارگیری علم و دانش روز نمی‌توان در آن صحنه نبرد پیروز شد. 

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا خاطرنشان کرد: آموزه‌های اسلام ناب محمدی (ص)، صراط مستقیم اهل بیت (ع) و فرهنگ غنی جهاد و شهادت، معرفت و ذخیره‌ای است که می‌تواند تمدن جدید ایران اسلامی  و سیمای بشریت و آینده حهان را شکل‌دهی کند.

سرلشکر صفوی در ادامه و در تشریح مسائل منطقه و جهان گفت: به فضل الهی و با تسلط دولت، ارتش و نیروهای حشدالشعبی عراق بر منطقه نفتی کرکوک توطئه تجزیه عراق با شکست مواجه خواهد شد و عوامل جاه‌طلب وابسته به آمریکا و صهیونیسم در شمال عراق که به دنبال قهرمان شدن بودند به این نتیجه خواهند رسید که ملت و دولت و کشور یکپارچه عراق قابل تفکیک و تجزیه شدن نیست و ایران هم تجزیه کشورهای اسلامی منطقه را بر نمی‌تابد.

وی با اشاره به سخنان چند روز گذشته رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت: سخنان جند روز گذشته رئیس جمهور آمریکا بار دیگر ثابت کرد  که او فاقد بینش راهبردی نسبت به مسائل جهانی خصوصا  منطقه غرب آسیا است و  رئیس جمهور آمریکا باید بداند  دوران زورگویی و عربده کشی از موضع یک ابر قدرت  سالها است که به پایان رسیده و قدرت جهنمی آمریکا رو به افول  و فرسایش است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا افزود: در مقابل به فضل و عنایت الهی قدرت نظام اسلامی و وزن ژئوپلیتیکی و اعتبار بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران در مقیاس منطقه‌ای و جهانی رو به افزایش است و رئیس جمهور آمریکا که به دنبال گرفتن امتیازات جدید از ایران  است، با این سخنرانی و به اصطلاح خودشان راهبرد جدید و بکارگیری اصطلاح غلطی راجع به خلیج همیشه فارس، دچار خطای استراتژیک شده است.

صفوی تصریح کرد: آمریکایی‌ها باید بدانند قدرت موشکی و مسائل منطقه همچون سوریه و عراق که به امنیت ملی ایران و امنیت منطقه مربوط می‌شود قابل معامله نیستند و آمریکایی‌ها هستند که مجبور به عقب‌‌نشینی هم در مواضع سیاسی و هم تحریم‌های ظالمانه علیه ایران خواهند شد و پس از سخنان  ابلهانه اخیر، مقابله با آمریکا تبدیل به گفتمان ملی در ایران شده  است و قوای سه گانه و نیروهای مسلح و ملت هوشمند، صبور و شجاع ایران با هدایت قائد عظیم‌الشان انقلاب اسلامی، حضرت امام خامنه‌ای برای هرگونه شرایطی خود را آماده کرده‌اند و به حول و قوه الهی ملت ایران پیروز این صحنه خواهد شد.

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به تروریستی نامیدن سپاه به عنوان اشتباه دیگر رییس‌ جمهور آمریکا گفت: به رییس‌ جمهور آمریکا پیشنهاد می‌کنم، قدرت سپاه را از نظامیان خودش در عراق و سوریه و خلیج فارس سئوال کند و بداند که پیوستگی ملت با سپاه پاسداران و نیروهای مسلح اساس اقتدار نیروهای مسلح ایران است و سپاه پاسداران یکی از ارکان قدرت دفاعی و ملی ایران است.

سرلشکر صفوی افزود: آمریکایی‌ها تحولات ایران و منطقه  را درک نمی‌کنند و به نوعی دچار عقب افتادگی ذهنی هستند  و آنها شکست‌های پی‌در‌پی از ایران خورده‌اند و ان‌شاءالله خواهند خورد و ما نیز نباید هیچ‌گاه از توطئه آمریکائی‌ها و عوامل آنها همچون صهیونیست‌ها غافل شویم و همیشه بایستی هوشیار باشیم.

 

منبع: دفاع پرس

ارسال نظر