لبه‌های اولیه

تازه ها

پربیننده ترین

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : چ, 1396/07/26 - 22:47
کد مطلب: 14393
تصویر صفحه اصلی: 
فرماندار نمین گفت: یادواره شهدای انقلاب روستای نیارق به صورت ملی برگزار می‌شود.

به گزارش خط هشت ، فرهاد عبدالعلی‌پور در جلسه هماهنگی برگزاری یادواره شهدای انقلاب اسلامی نیارق با بیان اینکه برگزاری یادواره‌های شهدا باعث انتقال ارزش‌ها و آرمان‌های شهدا به نسل جوان می‌شود اظهار کرد: یادواره شهدای انقلاب روستای نیارق بنا به سفارشات نماینده ولی فقیه در استان روز 18 دی‌ماه به صورت ملی برگزار می‌شود. 

وی با بیان اینکه امروز حفظ و ادامه راه شهدا به عنوان یک اولویت در جامعه مطرح است افزود: آنچه که باید بیش از گذشته به آن توجه شود ادامه دادن راه شهدا است و اینکه فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه گسترش دهیم. 

 مسؤول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه استان هم در این جلسه با بیان اینکه استان در برگزاری یادواره ها جزء استان‌های نمونه کشور است تصریح کرد: قیام مردم روستای نیارق جزء کم نظیرترین قیام های روستایی است که در زمان انقلاب انجام گرفته و باید تلاش کرد تا این یادواره در سطح کشور از جمله برنامه‌های نمونه مطرح باشد. 
علیرضا حسن‌زاده گفت: امسال بالغ بر 280  عنوان برنامه یادواره شهدادر سطح استان  برگزار شده و برنامه‌های "افتخار کوچه‌ها" و "آبروی محله‌ها" نیز در درب منزل شهدا برگزار می‌شود. 
فرمانده سپاه ناحیه نمین هم در این جلسه با اشاره به اینکه باید تلاش کرد تا یادواره شهدای نیارق در سطح کشور مطرح شود گفت: هرقدر در این راه از لحاظ محتوایی و کیفیتی قدم مثبت‌تری برداریم برنامه ما اثرگذارتر خواهد بود. 
حسن زاده ادامه داد: برگزاری هرچه شایسته‌تر یادواره‌های شهدا، اتحاد و وحدت ما را بالا برده  و روحیه استکبارستیزی و مقاومت را در میان اقشار مختلف مردم به وجود می‌آورد. 
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، روستای نیارق واقع در 30 کیلومتری شرق استان اردبیل، 25 شهید دارد که در حادثه 18 دی ماه سال 57،  پنج نفر از مردم آن به شهادت رسیدند و یادواره این شهیدان والامقام همه‌ساله با شکوه تمام در همین روستا برگزار می‌شود.

ارسال نظر