لبه‌های اولیه

تازه ها

پربیننده ترین

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : چ, 1396/11/11 - 10:34
کد مطلب: 15935
تصویر صفحه اصلی: 
به یاد شهید تورجی‌زاده؛
کتابِ «مداحی که فرمانده بود» آماده شد
کتاب زندگینامه داستانی شهید محمدرضا تورجی‌زاده توسط نشر دارخوین آماده چاپ شد.

به گزارش خط هشت ، کبری خدابخش دهقی از نویسندگان حوزه ادبیات پایداری و شهدا از پایان کار کتاب «شهید تورجی‌زاده» زندگینامه داستانی شهید از زبان مادرش خبر داد.
وی در این باره اظهار داشت: شهید تورجی‌زاده از شهدای معروف اصفهان و مداح حاج حسین خرازی و فرمانده گردان بود، سوز خاصی در صدایش داشت به صورتی که شنونده را میخکوب می‌کرد. از ابتدای جنگ تا سال ۶۵ که به شهادت رسید مدام در جبهه بود و تنها زمانی به خانه می‌آمد که زخمی یا مجروح شده باشد.

خدابخش با اشاره به قالب کتاب گفت: کتاب روایت اول شخص از زبان شهید است و به نوعی مادرانه‌های شهید را بازگو می‌کند. داستان از به دنیا آمدن مادر شروع می‌شود تا زمانی که پس از سه فرزند دختر محمدرضا به دنیا می‌آید. از آن پس کتاب به شهید تورجی‌زاده می‌پرداند.

وی با اشاره به ویزگی‌های این شهید بیان کرد: شهید چهره بسیار زیبا و اخلاص خاصی داشت که باعث می‌شد همه جذب ایشان شوند. ارادت خاصی به حضرت زهرا (س) داشت و هر زمان که به مزار ایشان در گلزار شهدا سر میزنیم شلوغ و مملو از زیارت کنندگان است.

این نویسنده کتاب حوزه ادبیات پایداری در توضیحات بیشتری از کتاب گفت: اردیبهشت کار کتاب آغاز شد. حدود ۱۰ ساعت مصاحبه با مادر شهید گرفته شد که ماحصل آن کتابی با حدود ۱۳۰ صفحه خواهد بود که توسط نشر دارخوین به چاپ می‌رسد. قرار است این اثر تا هفته آینده وارد بازار کتاب شود.

 

 

منبع: بسیج

ارسال نظر