لبه‌های اولیه

تازه ها

پربیننده ترین

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : پ, 1396/11/12 - 11:54
کد مطلب: 15952
تصویر صفحه اصلی: 
ارتش سوریه و متحدین علاوه بر آزادسازی یک پدافند هوایی واقع در جنوب روستای «طویل الحلیب» در ادلب، هفت روستا را نیز از تروریست‌ها پس گرفتند.

به گزارش خط هشت ، ارتش سوریه و نیروهای مقاومت امروز چهارشنبه در جنوب شرق استان ادلب (شمال سوریه) پیشروی داشتند.

گروه اطلاع رسانی الاعلام الحربی گزارش داد که ارتش سوریه در جریان عملیات امروز و در درگیری با تروریستهای جبهه النصره توانسته است پدافند هوایی واقع در جنوب روستای «طویل الحلیب» را آزاد کند.

در این عملیات نیروهای مقاومت همچنین توانستند روستاهای «البراغیثی، جدیدة، طویل الحلیب، الذهبیة، الصالحیة، السکریة، مغارة مزرعة» را از تروریستها پس بگیرند.

اندازه بزرگ

ارتش سوریه و نیروهای مقاومت دو روز پیش (9 بهمن ماه) در ادامه عملیات خود در ریف جنوبی استان ادلب کنترل شهرک راهبردی «ابوالظهور» را به دست گرفتند.

به گزارش فارس،شهرک ابوالظهور در غرب فرودگاه ابوالظهور واقع شده است که نیروهای مقاومت چندی پیش آن را از تروریستهای جبهه النصره پس گرفتند.

فرماندهان میدانی اعلام کردند که ارتش سوریه پس از آزادسازی فرودگاه ابوالظهور، در تلاش بود که با تسلط بر مرکز این منطقه، امنیت بخش شمالی این فرودگاه را تأمین کند.

مسئله تأمین امنیت این منطقه سبب شد که یک نقشه میدانی برق آسا پس از آزادسازی فرودگاه تدوین شود. پس از آن بود که ارتش سوریه از میدان مین جبهه النصره که در جاده منتهی به ابوالظهور تعبیه کرده بود، عبور کرد و به سرعت از محورهای جنوب شرق و جنوب غرب به این شهرک حمله کرد که به فروپاشی سریع خطوط دفاعی تروریستها منجر شد.

پس از سیطره بر شهرک ابوالظهور، نیروهای مقاومت روستاهای الخفیه و الجفر را آزاد کردند. همین مسئله سبب شد که امنیت نوار حمایتی از فرودگاه ابوالظهور در عمق بالغ بر 5 کیلومتر تأمین و دروازه ای برای انجام عملیاتهای هجومی پیش‌دستانه به سمت بزرگترین مقر جبهه النصره در شهرک «سراقب» ایجاد شود.

شهرک ابوالظهور موقعیت راهبردی مهمی دارد و در بین استانهای حماه، حلب و ادلب واقع شده است. این شهرک بیشترین وسعت را در شرق ادلب دارد و 25 روستا جزء توابع آن هستند؛ گذشته از اینکه دروازه ادلب به سمت منطقه «البادیه» به شمار میرود.

 

منبع: بسیج

ارسال نظر