لبه‌های اولیه

تازه ها

پربیننده ترین

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : د, 1396/11/23 - 09:40
کد مطلب: 16057
تصویر صفحه اصلی: 
شهید صمدزاده در وصیت‌نامه خود آورده است: «کسانی که در راه خدا کشته می‌شوند مرده مپندارید که آن‌ها زنده‌اند و نزد خدایشان روزی می‌خورند. شهید کسی است که با اراده خود و آگاهی کامل در راه هدفش الله قدم بردارد و در آن راه کشته شود.»

به گزارش خط هشت ، شهید «محمدرضا صمدزاده» سال ۱۳۴۱ در زاهدان چشم به جهان گشود. وی به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت و سرانجام ۲۲ آبان ۱۳۶۱ در سومار به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

«بسم الله الرحمن الرحیم

پدر و مادر عزیزم و اقوام و آشنایان محترم:

با سلام به تمام کسانی که در راه خدا پیکار نموده و به شهادت رسیده‌اند و با درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران امام خمینی و مردم شهیدپرور حزب الله، نامه‌ام را شروع می‌کنم.

کسانی که در راه خدا کشته می‌شوند مرده مپندارید که آن‌ها زنده‌اند و نزد خدایشان روزی می‌خورند.

شهید کسی است که با اراده خود و آگاهی کامل در راه هدفش الله قدم بردارد و در آن راه کشته شود.

از هنگامی که جنگ میان حق و باطل یعنی مردم مسلمان ایران با صدامیان مزدور و کافر شروع گشت، من در پی آن بودم که خود را به جبهه‌ها رسانده و در راه آزاد ساختن میهن اسلامی و برقراری قوانین خدا با کافران و ضد انسان‌ها به ستیز و جنگ بپردازم و امروز در جبهه جنگ از روی میل و اراده خود حاضر و خوشحالم که جان ناقابل خود را در راه خدای یکتا از دست داده‌ام و به خون تمام شهیدان اسلام پاسخ لبیک داده‌ام.

از خدای بزرگ خواستارم که تمام شهیدان این جنگ و انقلاب را با تمام شهیدان صدر اسلام و کربلا محشور گرداند و از مردم خواستار آن هستم که خون شهیدان را زیر پا نگذاشته و هر چه راسخ‌تر و ثابت قدم‌تر تا به ثمر رسانیدن اهداف این انقلاب الهی که هدف تمام شهیدان است ایستاده و هیچ گونه ذلتی را قبول نکند و از ایزد متعال خواستارم که انقلاب ما را از هر گونه لغزشی و از گزند تمام دشمنان حفظ کند.

از خانواده ام پدر و مادرم تشکر می‌کنم که مرا چنان بار آورده و تربیت کرده بودند که در تمام اوقات خون مسلمان بودن در رگ‌هایم می‌جوشد و جز به خدا به چیز دیگری نمی‌اندیشم.

مرا اگر امکانات مساعد می‌باشد، در زاهدان دفن کنید و برایم هیچ‌گونه شیون و گریه‌ای نباشد و از گرفتن مجلس عزاداری خودداری کنید.»

 

 

منبع: ساجد

ارسال نظر