لبه‌های اولیه

تازه ها

پربیننده ترین

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : چ, 1396/12/09 - 13:59
کد مطلب: 16278
تصویر صفحه اصلی: 
معتمدین و بزرگان اهل سنت استان هرمزگان میزبان شهدای گمنام دوران دفاع مقدس شدند.

به گزارش خط هشت ، مراسم تشییع و تدفین پیکرهای طیبه 3 شهید گمنام دوران دفاع مقدس بر بلندای کوه امام خامنه‌ای منطقه گچین هرمزگان برگزار شد. این مراسم با شکوه با حضور بزرگان و معتمدین اهل سنت این منطقه و عموم مردم برگزار شد و پیکر مطهر سه شهید گمنام از مرکز شهر گچین به‌سوی این ارتفاع در کنار جاده مواصلاتی هرمزگان به بوشهر تشییع شد. یکی از این سه شهید در عملیات والفجر 4 در منطقه پنجوین، دیگری در عملیات بدر در سال 63 در شرق دجله و سومین شهید در تک دشمن در سال 67 و در منطقه زبیدات به شهادت رسیده‌اند.

طبق اعلام سردار سید محمد باقرزاده، فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح به‌دنبال رزمایش طریق القدس سپاه در اردیبهشت سال 76 در منطقه عمومی گچین، اهالی اهل‌سنت این منطقه با 20 هزار نفر جمعیت به‌یمن ورود حضرت آقا بر بلندای مشرف بر منطقه گچین، این ارتفاع را به نام امام خامنه‌ای نامگذاری کردند و ضمن حفظ محل سنگر و دیدگاه فرماندهی کل قوا، در طول سنوات گذشته هرساله در هفته وحدت مراسم‌هایی از جمله زیارت رسول‌الله(ص) از راه بعید را دوشادوش برادران شیعه خود اجرا کردند.

بزرگان و معتمدین اهل‌سنت منطقه با درخواست از کمیته جست‌جوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح برای تدفین شهدای گمنام خواستار آن شدند که پیکر شهدا در این ارتفاع  خاکسپاری شوند. به‌دنبال این درخواست تدفین پیکر مطهر سه شهید گمنام مورد موافقت قرار گرفت. برادران اهل‌سنت ضمن اعلام آمادگی جهت غنی‌سازی بیشتر منطقه با حضور شهیدان عزیز پیشنهاد دادند کلیه اقدامات لازم برای توسعه و فضاسازی منطقه برای عموم زائرینی را که از منطقه عبور می‌کنند تقبل کنند. این نقطه به‌عنوان نمادی از حضور برادران اهل‌سنت بین یادمان‌های دفاع مقدس ثبت شده است.

 

 

منبع: پویا

ارسال نظر