لبه‌های اولیه

تازه ها

پربیننده ترین

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : ي, 1396/12/20 - 00:07
کد مطلب: 16403
تصویر صفحه اصلی: 
یکی از مراجع تقلید گفت: دنیای ما دنیای دیگری است و این دشمنان اسلام به میدان آمده‌اند تا جلوی اسلام را بگیرند.

به گزارش خط هشت ، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی عصر امروز در دیدار با جمعی از بانوان طلبه مدرسه مجتهده امین، ضمن عرض تبریک میلاد حضرت زهرا (س) اظهار کرد: از اینکه شغل طلب علم را انتخاب کرده‌اید بسیار جای شکر بوده و این لطف خداست و در میان تمام شغل‌ها هیچ شغلی مانند تفقه در دین نیست.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم بیان کرد: خداوند تأکید می‌کند از هر گروهی عده‌ای به دنبال آشنایی کامل با دین بروند و برای تبلیغ دین اقدام کنند.

این مرجع تقلید با اشاره به روایاتی با این مضمون که تفقه در دین نردبانی است برای رسیدن به هر چیز گران‌بها ادامه داد: خداوند وقتی بخواهد به کسی عزت بدهد او را در دین فقیه می‌کند.

وی با اشاره به خصوصیات و فضایل بانو مجتهده امین گفت: این خانم یکی از فقها بوده است که هنوز نامش در اصفهان می‌درخشد و از طرف علما اجازه فقه داشتند و شما هم که این راه را انتخاب کرده‌اید نشانه توفیق شماست.

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به برخی از کتاب‌ها در مورد شرایط فقیه ادامه داد: نخستین شرط و اصول، اخلاص است که برای خدا باید کار کرد؛ اگر کسی برای خدا درس نخواند علمش برکت پیدا نمی‌کند.

وی گفت: دومین شرط این است که انسان با همت بلند درس بخواند که یک فقیه و صاحب نظر باشد چون فقاهت در اجتماع اثرگذار است.

این مرجع تقلید ادامه داد: سومین شرط این است که انسان جدی باشد و تنبل و سست نباشد؛ اگر انسان با جدیت گام برندارد پیشرفت نمی‌کند.

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به اهمیت نظم گفت: یکی از اصول مهم نظم است که باید برنامه جامع و کامل داشته باشد و هیچ وقتی از انسان تلف نشود و هر انسان منظمی موفق است.

وی با اشاره به اینکه شما بانوان باید صرف و نحو را به خوبی بدانید، اذعان کرد: یکی از موضوعات مهم برای شما بانوان ادبیات است که باید آن را کامل بدانید چه عربی و چه فارسی باشد و در آن صاحب نظر و قلم باشید.

وی با اشاره به کتاب بحارالانوار و حدیثی از حضرت زهرا (س) گفت: علمای شیعه چه مرد و چه زن در قیامت با جوایزی محشور می‌شوند و این جوایز به علم و ارشاد آنها بستگی دارد و شما هم باید به این شکل درس بخوانید.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه خدا طالب علم را دوست دارد، ادامه داد: طالب علم مثل کسی است که مجاهدت فی سبیل الله می‌کند و جامعه بیش از هر چیز به عالم نیاز دارد.

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به آداب طلبگی گفت: یکی از آداب طلبگی این است که هر طلبه‌ای اهل تهجد و نماز شب باشد چون نماز شب یک نورانیتی در وجودشان به وجود می‌آورد و این علم علمی است که قول خدا را می‌گوید به همین خاطر احتیاج به تهجد و نماز شب دارید.

وی با اشاره به این حدیث از امام صادق که در هر شهر و نقطه‌ای باید سه گروه عالم و طبیب و مدیر باشد، اضافه کرد: مشکلی که اکنون در برخی شهرهای ما وجود دارد این است که فقیه و عالمی نداریم.

وی با اشاره به دشمنان انقلاب اسلامی اضافه کرد: دشمنان خطر را احساس کرده‌اند و به میدان آمده‌اند و به خاطر همین است که اصرار دارم وصیت‌نامه امام (ره) را بخوانید و با شخصیت این بزرگوار آشنا شوید که چه کسی این انقلاب را به شما سپرده است و باید با تلاش شما قرآن و نهج‌البلاغه و ... وارد زندگی مردم شود.

این مرجع تقلید با اشاره به اهمیت تکریم استاد گفت: هرچقدر انسان استاد خود را تکریم کند برکت علم او افزایش می‌یابد و همچنین ابتدا باید انسان در پیدا کردن استاد با اخلاص و باسواد تلاش کند.

وی با اشاره به شناخت زمان ادامه داد: دنیای ما دنیای دیگری است و این دشمنان اسلام به میدان آمده‌اند تا جلوی اسلام را بگیرند و این حرف مذاکره‌ها حرف بیخودی است چون این‌ها با اسلام کنار نمی‌آیند و شما علاوه بر درس خواندن باید اهل مبارزه هم باشید.

برچسب‌ها: 
ارسال نظر