لبه‌های اولیه

تازه ها

پربیننده ترین

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : ش, 1396/12/26 - 14:34
کد مطلب: 16519
تصویر صفحه اصلی: 
مدیر انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس گفت: از شهدا و آدم‌های جنگ چیزی نسازیم که جوان امروز فکر کند این آدم‌ها دست نیافتی هستند.

به گزارش خط هشت ، «محمدحسین حیدری» مدیر انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس ، با بیان اینکه راهیان نور یک ظرفیت بزرگ فرهنگی است، اظهار داشت: این ظرفیت در صورتی که به بهترین شکل ممکن از آن استفاده شود می‌تواند خیلی مثمر ثمر باشد.

وی گفت: در مقطعی نیاز بود ما به جبهه برویم و سنگرها را پُررونق کنیم. برای محقق شدن این اتفاق لازم بود مقداری از شور جوانی استفاده می‌کردیم و مطالبی را آماده کنیم که به این شور بیفزاید تا جوانان بیشتری در صحنه باشند.

مدیر انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس افزود: امروز از شور و هیجان دوران دفاع مقدس فاصله گرفته‌ایم و باید با شعور به ابعاد ماجرا نگاه کنیم. یعنی باید فراز و نشیب‌های جنگ را برای نسل جوان که آن دوره را ندیده‌اند و می‌تواند برای آن‌ها مفید باشد را تبیین کنیم. اما به شرطی که ما از شهدا و آدم‌های جنگ چیزی نسازیم که جوان امروز فکر کند این آدم‌ها دست نیافتی هستند بلکه شرایطی را آماده کنیم که جوان فکر کند این افراد جوان دوره پیش از شما بودند که البته نقش قدسی حضرت امام (ره) بر آن‌ها تاثیرگذار بود.

حیدری ادامه داد: اگر درک اینکه ما امروز نیز درگیر جنگ هستیم اما شیوه آن متفاوت است را برای جوان تبیین کردیم که جنگ پنهان و شبیه خون در حال رخ دادن است و شعار در آن نباشد جوان این فضا را درک خواهد کرد و مطمئنا همین جوان نیز می‌تواند همانند سرداران زمان دفاع مقدس باشند.

وی تصریح کرد: این مسئله ظرافت‌هایی دارد که متاسفانه ما نتوانسته‌ایم آن را برای نسل جوان ملموس کنیم تا متوجه شود در معرض تهاجم هستیم. خیلی درباره بحث تهاجم فرهنگی گفته می‌شود اما به سمت شعار رفته و تأثیرگذار نیست. نیروهای جوان امروز همانند جوانان گذشته هستند و هیچ تفاوتی ندازند. ما در آن ایام متوجه نیاز کشور شدیم و هر کسی توان دفاع از کشور داشت به میدان آمد.

مدیر انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس عنوان کرد: ما از انتقال این گونه معنا و مفاهیم به نسل جوان فاصله گرفته‌ایم که واقعا احساس کند در معرض خطر است. ما در انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس برنامه‌های زیادی در ایام راهیان نور داشته‌ایم تا با ارائه عکس‌های دفاع مقدس حس جبهه را به زائرین منتقل کنیم و این بضاعت و توان با توجه به گنجینه عکس‌های موجود وجود دارد تا بتوانیم آثار را در معرض دید علاقمندان قرار دهیم.

حیدری تاکید کرد: تاثیر ارائه عکس‌های دفاع مقدس در مناطق راهیان نور به مراتب بیشتر از تاثیر ارائه آن در شهرهاست. راویان باید تشریح درستی از اتفاقات دفاع مقدس داشته باشند.

 

 

منبع: دفاع پرس

ارسال نظر