لبه‌های اولیه

تازه ها

پربیننده ترین

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : ش, 1396/12/26 - 14:39
کد مطلب: 16521
تصویر صفحه اصلی: 
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: همان‌طور که جنگ برای همه تکلیف بود، باید برای راهیان نور هم همان احساس تکلیف و وظیفه در همگان وجود داشته باشد.

به گزارش خط هشت ، حجت‌الاسلام والمسلمین «عباس‌ محمدحسنی» رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در همایش «ره‌آورد سرزمین نور» که با حضور جمعی از فرماندهان، خانواده‌های شهدا و زائران  راهیان نور در اردوگاه شهید باکری خرمشهر برگزار شد، اظهار داشت: اهمیت راهیان نور کمتر از دفاع مقدس نیست و ما مکلف هستیم فرهنگ ایثار و شهادت را حمایت کنیم و آن را ترویج دهیم.

وی افزود: راهیان نور برکات فردی و اجتماعی زیادی داشته است که یکی از آن‌ها، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداست.

حجت‌الاسلام محمدحسنی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و فضیلت آن کمتر از شهادت نیست»، اضافه کرد: اگر راه و یاد شهیدان زنده نگه داشته نشود، دستاوردهای شهدا به هدر می‌رود. لازمه ماندگاری دستاوردهای ایثارگران، شهدا، آزادگان و رزمندگان این است که فرهنگ شهادت زنده و همواره الهام‌بخش باشد؛ چراکه شهدا مظهر حقیقی اقتدار ملی ما هستند.

وی تصریح کرد: شهدا تضمین کننده آبرو و عزت ما هستند و در بستر راهیان نور است که می‌توانیم یاد و خاطره کسانی که عزت، استقلال و آبروی ما را حفظ کردند، زنده نگه داریم.

حجت‌الاسلام محمدحسنی گفت: شهیدان ما از جنس شهیدان کربلا هستند و همانگونه که مکلفیم هر سال یاد شهدای کربلا را زنده نگه داریم، مکلف هستیم روز به روز، سال به سال و نسل به نسل فرهنگ دفاع مقدس را گسترش دهیم، تا انقلاب پویاتر و پایاتر مسیرش را ادامه دهد.

وی با تاکید بر اینکه اگر شهدای کربلا نبودند، خبری از اسلام نبود و اثری از اسلام باقی نمی‌ماند، افزود: اگر شهیدان جنگ تحمیلی که از سرور و سالار شهیدان الهام گرفته بودند، وجود نداشتند، از ایران اثری نمی‌ماند. ما ایران اسلامی، عزت، استقلال، شرف ملی و بزرگی خود در جهان را مدیون شهدا هستیم و لازم است جوان‌های عزیز ما با این فرهنگ آشنا شوند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، بستر سازی برای بیان مفاهیم دفاع مقدس را از دیگر برکات راهیان نور دانست و بیان کرد: در برابر نسل پرسشگر جوان ما و درباره چرایی جنگ که آن را ندیده‌اند، باید پاسخگو باشیم که در این خصوص ضروری است جنگ برای آنان تفسیر شود، تا بدانند چرا جنگ به ما تحمیل شد و چگونه ما در عین غربت، قدرتمندانه توانستیم از دین و ناموس خود دفاع کنیم.

وی با اشاره به کلامی از مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بدون تبیین و تبلیغ رسا و جذاب، قطعا هیچ فکری و اندیشه‌ای توفیق رواج پیدا نخواهد کرد. شهدا عملا کار بزرگی انجام دادند و این کار بزرگ را باید تبیین کرد، گفت: راهیان نور این برکت را دارد که ابعاد مختلف دفاع مقدس تبیین شود؛ چرا که بعضی ها در پی تحریف تاریخ افتخار آمیز دفاع مقدس هستند و ما همانگونه که مکلفیم فرهنگ عاشورا به دست فراموشی سپرده نشود، وظیفه داریم نگذاریم موضوع دفاع مقدس نیز فراموش شود و کسی هم جرات نکند این ارزش‌های آسمانی آفریده شده را تحریف کند.

حجت‌الاسلام محمدحسنی خاطرنشان کرد: راهیان نور این بستر را در اختیار نخبگان جامعه قرار داده است تا فرهنگ دفاع مقدس را به نسل جوان  منتقل کرده و از توطئه شومی که به دنبال فراموش کردن دفاع مقدس است، جلوگیری کنند.

وی در پایان، آشناسازی نسل جوان با زوایای پنهان و آشکار دفاع مقدس را از برکات دیگر راهیان نور دانست و تصریح کرد: ملتی که نتواند نسل جدید خود را با افتخارات نسل گذشته  پیوند دهد، گذشته خود را از دست خواهد داد و باید منتظر مرگ سیاسی و اجتماعی ذلت بار باشد.

 

 

منبع: دفاع پرس

ارسال نظر