لبه‌های اولیه

تازه ها

پربیننده ترین

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : س, 1397/01/14 - 17:19
کد مطلب: 16646
تصویر صفحه اصلی: 
گروه‌های فلسطینی به اظهارات ولی‌عهد عربستان در مصاحبه با آتلانتیک واکنش نشان دادند و اعلام کردند که سخنان وی خدمتی مجانی به رژیم اشغالگر و تعرض آشکار ریاض به آرمان فلسطین بود.

به گزارش خط هشت ، طلال ابوظریفه عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین اعلام کرد که اظهارات محمد بن سلمان ولی‌عهد عربستان، حامل خطرهای بزرگی علیه آرمان فلسطین است. 

بر اساس گزارش شبکه‌ «المیادین»، وی تأکید کرد : این اظهارات را مردود و آن را خدمتی مجانی به رژیم اشغالگر می‌دانیم، ما خواستار توقف کلیه اشکال عادی‌سازی روابط با این رژیم هستیم.

ابوظریفه ادامه داد: اسرائیل تمام قوای منطقه و هر کسی که از آرمان فلسطین حمایت می‌کند، هدف قرار می‌دهد. 

عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک تصریح کرد که فلسطینی‌ها می‌خواهند اینگونه اظهارات که تعرض به مسأله فلسطین به شمار می‌رود، متوقف شود.

جنبش صابرین

جنبش صابرین فلسطین هم اعلام کرد : اظهارات بن‌سلمان اعترافی واضح از سوی او بود با این مضمون که سرزمین فلسطین برای اشغالگران است. 

در ادامه بیانیه این جنبش آمده است: بن‌سلمان با این اظهارات به صورت علنی و صریح به عادی‌سازی کامل روابز با دشمن صهیونیستی فرا می‌خواند. 

جنبش صابرین افزود: تروریستی خواندن جنبش‌های مقاومتی حماس و حزب‌الله ، خطری برای منطقه است و ما این اظهارات را مردود می‌دانیم. سخنان بن سلمان تعرضی آشکار از سوی عربستان علیه حقوق ملت فلسطین و آرمان عادلانه آن است.

جبهه خلق برای آزادی فلسطین

کاید غول، عضو کمیته مرکزی جبهه خلق برای آزادی فلسطین نیز گفت: اظهارات بن‌سلمان ، علنی و آشکار کردن روابط مخفیانه‌ با اسرائیل طی سال‌های قبل بود.

ولی‌عهد سعودی در بخشی از مصاحبه خود با آتلانتیک گفت: «معتقدم که فلسطینیان و اسرائیلی‌ها حق داشتن سرزمین خود را دارند. اما باید یک توافق صلح داشته باشیم تا ضمن ارائه ثبات برای همه‌گان، روابط نیز عادی‌سازی شود. ما البته نگرانی‌های دینی درباره سرنوشت مسجدالاقصی در قدس و درباره حقوق مردم فلسطین داریم. این معضلات ماست. ما هیچ مشکل دیگری با هیچ کسی (اسرائیلی‌ها) نداریم».

وی با تاکید بر اینکه عربستان هیچ مشکلی با یهودیان ندارد، ادامه داد: «ما منافع مشترک زیادی با اسرائیل داریم و اگر توافق صلح حاصل شود منافع بسیار بیشتری بین اسرائیل و کشورهای شورای همکاری خلیج (فارس) و کشورهایی مانند مصر و اردن به‌وجود خواهد آمد».

ارسال نظر