لبه‌های اولیه

تازه ها

پربیننده ترین

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : پ, 1397/01/16 - 18:10
کد مطلب: 16679
تصویر صفحه اصلی: 
یکی از مراجع تقلید گفت:‌ رهبر معظم انقلاب امسال را حمایت از تولید کالای ایرانی نامگذاری کردند که در زمینه طب نیز باید به موفقیت‌هایی در این عرصه برسیم و تجهیزات پزشکی در داخل کشور تولید شود.

به گزارش خط هشت ، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت طرح تحول سلامت اظهار کرد: این طرح خدمت به مردم را پیگیری می‌کند البته باید در نظر داشت خدمات پزشکی و بهداشتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با بیان اینکه جامعه به سه گروه افراد نیازمند است خاطرنشان کرد: مردم به فقهایی که دستورات اسلام را ارائه کنند، پزشکانی که درمان را به عهده گیرند و همچنین حاکمانی که مدیر و مدبر باشند نیاز دارد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه طب و پزشکی در اسلام دارای جایگاه والایی است گفت: دستورات بر مبنای اجرای مطلوب فرامین قرار دارد بنابراین عرصه طب نیز از این امر مستثنی نیست.

وی خاطرنشان کرد: پزشکی و بهداشت به طور مستقیم با مردم ارتباط دارد بنابراین ارزیابی عملکرد در این بخش به عهده مردم است که رضایت از این حوزه نشانه موفقیت است.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به مسئله معیشت گفت: مردم از این بخش رضایت ندارند بنابراین  برنامه‌ریزی لازم است تا به صورت یکپارچه رضایت مردم در سایر حوزه‌ها نیز کسب شود.

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب امسال را حمایت از تولید کالای ایرانی نامگذاری کردند که در زمینه طب نیز باید به موفقیت‌هایی در این عرصه برسیم و تجهیزات پزشکی در داخل کشور تولید شود.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به مسئله طب اسلامی گفت: اسلام در زمینه طب و پزشکی و ابعاد دیگر زندگی انسان دستوراتی دارد که باید از آنها استفاده صحیح شود. دستورات اسلام در زمینه طب و پزشکی در روایات نقل شده که لازم است برای استفاده درست ساماندهی شود.

وی در پایان گفت: اگر کسی منکر طب اسلامی شود کار درستی انجام نداده است، ولی برخی از این مسئله سوءاستفاده می‌کنند که باید از این سوءاستفاده‌ها جلوگیری شود.

ارسال نظر