لبه‌های اولیه

تازه ها

پربیننده ترین

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : د, 1397/01/27 - 00:10
کد مطلب: 16824
تصویر صفحه اصلی: 
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: مولانا رموز موفقیت بسیاری داشته است و اصلی‌‌ترین آن تسلط بر شریعت اسلامی بود که باعث ماندگاری آن در تاریخ جهان شد.

به گزارش خط هشت ، آیت‌الله سید حسن عاملی پیش از ظهر امروز در کنگره بین‌المللی عرفان در کلام مولانا که با حضور میهمانانی از کشورهای ترکیه و قبرس در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد اظهار کرد: مولانا رموز موفقیت بسیاری داشته است و اصلی‌‌ترین آن تسلط بر شریعت اسلامی بود که باعث ماندگاری آن در تاریخ جهان شد.

وی گفت: بعد از رحلت پیامبر مرجعیت علمی در جامعه بر عهده امامان معصوم بوده است که بعد از غیبت امام زمان شخصیت‌ها افراد تاثیرگذاری با استفاده از آموزه‌های قرآن و سیره معصومین توانستند به مراتب بزرگی دست پیدا کنند و یکی از این شخصیت‌ها حضرت مولانا بود.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل تصریح کرد: مولوی مولود معارف اسلامی است و بدون اسلام تربیت چنین افرادی در تاریخ بشر غیرممکن بود و این فرد بزرگ سرآمد تمامی عرفایی است که مکتب اخلاقی و دینی را پایه‌گذاری کردند.

عاملی با اشاره به اینکه نباید از جنبه دینی و اخلاقی اشعار و شخصیت مولانا غافل شد، ادامه داد: ریاضت و عمل باعث شده بود تا مولانا یک زبان خاصی را برای ارتباط با جهان هستی و مردم یاد بگیرد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیتی که در ادبیات عرفانی زبان فارسی وجود دارد در هیچ زبان دیگری در جهان وجود ندارد، افزود: مکتب شعری و عرفانی مولانا نیز که مکتب خراسان بوده است نشان دهنده این موضوع است.

برچسب‌ها: 
ارسال نظر