لبه‌های اولیه

تازه ها

پربیننده ترین

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : س, 1397/01/28 - 10:32
کد مطلب: 16860
تصویر صفحه اصلی: 
همین قدر بدانید که پدر پیرتان بیش از دو سال است در اعلامیه‌ها و پیغام‌ها تمام تلاش خود را نموده است تا قضیه بدین جا ختم نگردد، ولی متاسفانه موفق نشد. از طرف دیگر وظیفه شرعی اقتضا می‌کرد تا تصمیم لازم را برای حفظ نظام و اسلام بگیرد؛ لذا با دلی پر خون حاصل عمرم را برای مصلحت نظام و اسلام کنار گذاشتم.

به گزارش خط هشت ، زمانی که امام خمینی(ره) در تاریخ 6 فروردین 1368 نامه‌ای به آیت الله منتظری نوشتند و او را از قائم مقامی رهبری خلع نمودند. در پی این کار حضرت امام؛ برای بسیاری از مسئولین جمهور اسلامی این سوال پیش آمد که علت این که چه بوده است. به همین دلیل حضرت امام در نامه‌ای در تاریخ 26 فروردین سال  68،به نمایندگان مجلس و وزیران در مورد علل عزل آقای منتظری نکاتی را ارا ئه نمودند:

با دلی پرخون حاصل عمرم را برای مصلحت نظام کنار گذاشتم/دفاع از اسلام و نظام شوخی بردار نیست

بسم الله الرحمن الرحیم‌
خدمت فرزندان عزیز، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، و وزرای محترم- دامت افاضاتهم‌
با سلام، شنیدم در جریان امر حضرت آقای منتظری نیستید و نمی‌دانید قضیه از چه قرار است. همین قدر بدانید که پدر پیرتان بیش از دو سال است در اعلامیه‌ها و پیغام‌ها تمام تلاش خود را نموده است تا قضیه بدین جا ختم نگردد، ولی متاسفانه موفق نشد. از طرف دیگر وظیفه شرعی اقتضا می‌کرد تا تصمیم لازم را برای حفظ نظام و اسلام بگیرد؛ لذا با دلی پر خون حاصل عمرم را برای مصلحت نظام و اسلام کنار گذاشتم.
ان شاء الله خواهران و برادران در آینده تا اندازه‌ای روشن خواهند شد. سفارش این موضوع لازم نیست که دفاع از اسلام و نظام شوخی بردار نیست؛ و در صورت تخطی، هر کس در هر موقعیت بلافاصله به مردم معرفی خواهد شد. توفیق همگان را از خداوند متعال خواستارم؛ و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته.
۲۶/ ۱/ ۶۸
روح الله الموسوی الخمینی
 

 

منبع: شهدای ایران

ارسال نظر