لبه‌های اولیه

تازه ها

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : پ, 1397/02/13 - 11:15
کد مطلب: 17079
تصویر صفحه اصلی: 
رئیس کمیته عالی انقلاب یمن ضمن تمسخر ادعاهای مسئولان عربستانی در خصوص ایران، تأکید کرد که ژنرالهای سعودی از تشنج‌های رسانه‌ای دست بردارند.

به گزارش خط هشت ، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن، دیروز چهارشنبه در صفحه توئیتر خود عربستان سعودی و امارات عربی متحده را به سخره گرفت.

الحوثی درباره ادعاهای ریاض مبنی بر مقابله با ایران و همپیمانانش در سوریه اعلام کرد که اگر عربستان به گفته خودش می‌توانست با ایران وارد جنگ شود، قطعا مانند تهران در سوریه حضور داشت و ثقل نظامی خود را با همپیماناش در سوریه متمرکز میکرد.

وی تأکید کرد که عربستان پس از شکست در سوریه می گوید که در صورت نیاز حاضر است در این کشور حضور داشته باشد، ولی باید به آنها گفت که «این مسئله باید سریعتر طی چند سال قبل انجام می شد، ولی آنان جرأت ندارند با ایران و همپیمانشان در سوریه روبه‌رو شوند».

این رهبر جنبش انصار الله یمن ادامه داد: «ژنرالهای سعودی از تشنج های رسانه ای دست بردارند که از رهگذر آنان در تلاشند این گونه وانمود کنند که می توانند [به حضور] ایران پایان دهند و ایران دشمن نخست آنان است».

الحوثی تأکید کرد که جنگ در سوریه ادامه دارد و «ژنرالهای ایرانی از [سردار قاسم] سلیمانی گرفته تا کوچکترین سرباز جنگ را مدیریت می کنند... ولی شما (مسئولان سعودی) در کجای سوریه حضور دارید و ژنرالهای شما در آنجا چه کسانی هستند؟».

این مسئول یمنی درباره استانداردهای دوگانه امارات در قبال ایران هم گفت: «اماراتی‌ها مدعی محاصره ایران در یمن هستند، ولی دست به دامان ایران هستند تا شرکتهای خود را در دبی باقی نگه دارد».

شبکه خبری العالم گزارش داد، ادعاهای تحریک آمیز امارات علیه ایران در حالی مطرح می‌شود که گمرک جمهوری اسلامی ایران، اعلام کرد که امارات در صدر کشورهایی است که طی 9 ماه گذشته روابط بازرگانی با تهران دارد.

 

 

منبع: دفاع پرس

ارسال نظر