لبه‌های اولیه

تازه ها

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : پ, 1397/02/20 - 07:50
کد مطلب: 17172
تصویر صفحه اصلی: 
وصیت‌نامه شهید فعله‌آذری؛
ما مدافع مظلومان هستيم
شهید «محمدصادق فعله‌آذری» در بخشی از وصیت‌نامه خود نوشته است: ما مسئول این هستیم که با میراث عزیز شهدا، مجاهدان، امامان، رهبران، ایمان و کتاب‌های‌مان، امتی نمونه بسازیم تا برای مردم جهان نمونه باشیم و این را بدانید که ما مدافع انسان‌های مظلوم در طول تاریخ هستیم.

به گزارش خط هشت از آذربایجان شرقی، سردار شهید «محمدصادق فعله آذری» سال ۱۳۳۸ در تبریز دیده به دنیا گشود و با شروع جنگ تحمیلی پس از عضویت در سپاه به مناطق حق علیه باطل اعزام شد.

نحوه مدیریت محمدصادق در جنگ و هوش بالایش در فرماندهی، وی را به یکی از نیرو‌های تاثیرگذار در جنگ مبدل ساخت به طوری که در سال ۱۳۶۱ به عنوان فرمانده گردان حضرت علی اکبر (ع) لشکر عاشورا انتخاب شد.

وی در عملیات «والفجر یک» در منطقه «شرهانی» در سال ۱۳۶۲ پس از جنگی تمام‌عیار و به هلاکت رساندن تعداد زیادی از نیرو‌های بعثی، به فیض شهادت نائل آمد.

شهید «محمدصادق فعله آذری» در قسمتی از وصیت‌نامه خود نوشته است:

رسالت ما در مقابل اسلام و این همه شهید و کیفیت ادامه دادن راه آن‌ها و رساندن پیام آن‌ها به همه جهانیان خیلی سنگین است!

ما وارث عزیزترین امانت‌هایی هستیم که با جهادها، شهادت‌ها و یا ارزش‌های بزرگ انسانی در تاریخ اسلام فراهم آمده است و ما مسئول این هستیم که با میراث عزیز شهدا، مجاهدان، امامان، رهبران، ایمان و کتاب‌های‌مان، امتی نمونه بسازیم تا برای مردم جهان نمونه باشیم و این را بدانید که ما مدافع انسان‌های مظلوم در طول تاریخ هستیم.

 

 

منبع: دفاع پرس

ارسال نظر