لبه‌های اولیه

تازه ها

پربیننده ترین

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : چ, 1397/02/26 - 08:44
کد مطلب: 17228
تصویر صفحه اصلی: 
با توجه به اینکه مریوان و حومه کاملا تحت کنترل ضدانقلاب بود، شهید «حسن مدنی‌فرد» به همراه ۱۸ نفر از همرزمان خود به عنوان نیروی داوطلب به مریوان اعزام شد و به مدت ۱۰ روز در پادگان جهت توجیه موقعیت و اطلاعات منطقه شروع به فعالیت کرد، سپس با به دست آودن اطلاعات کامل از تعداد ضدانقلابیون و با هماهنگی نیرو‌های ارتش به شهر حمله و مریوان را از لوث وجود دشمن پاکسازی کرد.

به گزارش خط هشت ، «حسن مدنی‌فرد» فرزند شهید «توفیق مدنی‌فرد» سال ۱۳۳۲ در خانه‌ای باصفا و آغشته به عشق و نور الهی و ولایت اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در روستای «بلکر» از توابع شهرستان «مریوان» به دنیا آمد.

 

از همان زمان طفولیت که نوای روحانی اذان و اقامه را در گوش خود با تمام احساس لمس کرد، زمینه مبارزه با نفس را در وجود خود فراهم کرد، پدر و مادر وی انسان‌هایی آزاده در مسیر ولایت و تبعیت از امامت و عامل و معتقد به اصول و فروع دین بودند.

 

دوران کودکی خود را در روستای «بلکر» سپری کرد و بعد از فوت مادرش، مجبور به ترک وطن و عزیمت به شهر «مریوان» شد. پس از مهاجرت به مریوان مشغول تحصیل شد. تحصیلات را تا مقطع سوم دبیرستان ادامه داد، اما به علت فقر مالی خانواده‌اش مجبور به ترک تحصیل شد و با تلاش شبانه‌روزی خود، ضمن کمک به خانواده، در مسجد محله همراه با پدر به کسب علوم قرآنی پرداخت.

 

ضمن مشورت با بعضی افراد صاحب نظر، در شهربانی نه به عنوان نظامی ارتش طاغوت، بلکه تحت عنوان یک نظامی مکتبی آن هم با نیت خدمت به میهن اسلامی و کسب رضای حق تعالی استخدام شد و در حفظ آرامش شهر نقش برجسته‌ای داشت.

 

در ۲۷ سالگی با دختر عموی خود «خدیجه داربرزین» که ایشان یکی از زنان رزمنده در آن زمان بود، ازدواج کرد و از ثمره این ازدواج، ۲ فرزند پسر به نام‌های «امید» و «هیوا» از وی به یادگار ماند که در زمان شهادتش یکی از آن‌ها پنج ساله و دیگری یک ساله بود.

 

 

منبع: حیات

ارسال نظر