لبه‌های اولیه

تازه ها

پربیننده ترین

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : چ, 1397/02/26 - 14:10
کد مطلب: 17233
تصویر صفحه اصلی: 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل،
ماه رمضان بهترین زمان برای نشر معارف دینی است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: اوقات فراغت بهترین زمان برای نشر معارف دینی است و ماه رمضان این فرصت را به ما می‌دهد تا در ترویج برنامه‌های معنوی پیشگام باشیم و به اهداف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم.

به گزارش خط هشت از اردبیل، مراسم «طرح آسمانی‌ها» غنی‌سازی اوقات فراغت و تبیین برنامه‌های ماه مبارک رمضان با حضور مسئولان استانی و مدیران مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد شهرستان اردبیل برگزار شد و هر کدام از مسئولان تاثیر کانون‌های فرهنگی مساجد استان را در حوزه‌های مختلف تبیین کردند.

نادر سقاء مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل در این مراسم اظهار داشت: کانون‌ مساجد اردبیل اجرای برنامه‌های فرهنگی را در راس برنامه‌های خود قرار داده است و در این زمینه از ظرفیت‌های موجود نهایت استفاده را می‌کند.

وی با اشاره به کسب افتخار دستگاه برتر در زمینه فعالیت در طرح‌های غنی‌سازی اوقات فراغت در استان و کشور افزود: این موضوع برای ما حائز اهمیت بسیار است و نشان از تلاش بی‌دریغ اعضای این مجموعه دارد که امیدواریم از این پس نیز به همین منوال ادامه یابد تا خروجی‌های مد نظر را همچنان به دست آوریم.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل بیان کرد: سازماندهی الکترونیکی فعالیت‌های فرهنگی کانون‌های مساجد در سامانه «بچه های مسجد»  در اولویت قرار داده شده و ثبت نام مرحله نخست به پایان رسیده است که بی‌شک خروجی‌های مثبتی به دنبال خواهد داشت.

سقا تصریح کرد: بهره‌وری مناسب با استفاده از کم‌ترین امکانات در دستور کار قرار گرفته و هدف ما افزایش توان کانون‌ها برای استفاده از ظرفیت‌ها در برنامه‌های تبلیغی است که در این زمینه لازم می‌دانیم تعاملات و همکاری‌ها را با نهادها و مجموعه‌های مربوطه افزایش دهیم.

وی با اشاره به حمایت مالی از کانون‌ها ن نیز تصریح کرد: در این زمینه نیز تمهیدات لازم اندیشیده شده تا بتوانیم به حل مشکلات موجود پرداخته و در اجرای برنامه‌ها پیشگام باشیم.

اوقات فراغت بهترین زمان برای نشر معارف دینی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل نیز در این مراسم اظهار کرد: اوقات فراغت بهترین زمان برای نشر معارف دینی است و ماه رمضان این فرصت را به ما می‌دهد تا در ترویج برنامه‌های معنوی پیشگام باشیم و به اهداف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم.

ناصر اسحاقی افزود: تلاش فعالان کانون‌های فرهنگی هنری بسیار حائز اهمیت است چرا که این مجموعه‌ها از تمام ظرفیت‌ها و امکانات استفاده می‌کنند و در راستای حل مشکلات گام برمی‌دارند تا بتوانند در راستای اعتلای برنامه‌های فرهنگی و معنوی پیشقدم باشند.

وی تصریح کرد: فعالان کانون‌های مساجد یک تهدید جدی در مقابل دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران هستند که به همین منظور انتظار از این افراد بالاست و امیدواریم با همکاری و مشارکت همدیگر بتوانیم نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان را به یاس و ناامیدی تبدیل کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل بیان کرد: اجرای برنامه‌ةای ماه مبارک رمضان نیز از دیگر مواردی است که نیاز است فعالان کانون‌های فرهنگی مساجد استان در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند و برای اجرای برنامه‌های در نظر گرفته شده آمادگی کاملی داشته باشند.

هر کانون فرهنگی هنری به تنهایی یک واحد فرهنگی است

مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل نیز در این مراسم با اشاره به این که هر کانون فرهنگی هنری به تنهایی یک واحد فرهنگی است بیان کرد: تاثیرگذاری تک تک کانون‌های فرهنگی مساجد استان به تنهایی حائز اهمیت است و تمام تلاش ما بر این است که بتوانیم از این مولفه به طور مناسب استفاده کنیم.

شفیع شفیعی افزود: کانون‌های مساجد استان برنامه‌های تربیتی متناسب با نیاز جوانان دارند که انتظار می‌رود از این ظرفیت‌ها در راستای توسعه برنامه‌های فرهنگی، تربیتی ، دینی و اجتماعی در بین نسل کنونی به طور همه‌جانبه استفاده شود تا در این زمینه به خروجی‌های مد نظر دست یابیم.

وی تصریح کرد: حمایت از برنامه‌های فرهنگی کانون‌های مساجد هم‌اکنون در اولویت قرار دارد چرا که با تلاش این مجموعه زیرساخت‌های فرهنگی بسیار مناسبی در سطح استان تدارک دیده شده است و این انتظاری است که ما از این مجموعه داشتیم و توانستیم به آن دست یابیم.

 
 
 
ارسال نظر