لبه‌های اولیه

تازه ها

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : ش, 1397/03/12 - 15:02
کد مطلب: 17420
تصویر صفحه اصلی: 
پيشمرگ مسلمان شهيد «خداداد فرامرزي»
ولايت فقيه تنها ضامن استقرار حكومت جمهوري اسلامي است
انساني مومن و پاكدامن بود و ولايت فقيه را تنها ضامن استقرار حكومت جمهوري اسلامي دانسته و خود را سرباز فداكار امام و جمهوري اسلامي ذكر می نمود.

به گزارش خط هشت از آذربایجان غربی: پيشمرگ مسلمان شهيد «خداداد فرامرزي» در سال 1311 در روستاي قراتوره از توابع سنندج دیده به جهان گشود. از نعمت خواندن و نوشتن محروم بود و دوران زندگي خود را با كشاورزی و دامداری سپري می کرد. بعد از پيروزي انقلاب به عضويت بسيج درآمد و به عنوان نيروي مردمي پيشمرگ مسلمان در پاکسازی مناطق انجام وظيفه نمود. سرانجام در ششم خرداد ماه سال 1362 در منطقه عملياتي روستای باین چوب ديواندره، با عوامل ضدانقلاب مبارزه و به درجه رفیع شهادت نایل گردید. 

 
شهيد خداداد فرامرزي در دهم مهر ماه سال 1311 هجري شمسي در خانواده اي متدین در روستاي قراتوره از توابع شهرستان سنندج دیده به جهان گشود. به علت عدم امكانات مالي از نعمت خواندن و نوشتن محروم گشت و دوران زندگي خود را در كار كشاورزی و دامداری سپري کرد.
 شهيد فرامرزی انساني مومن، مذهبي و وفادار به اسلام و ائمه اطهار(ع) بود و در انجام تکالیف ديني بسيار همت گماشته و تمام اعضاء خانواده را هم به اين امر مهم دعوت می نمود. او انساني مومن و پاكدامن بود و ولايت فقيه را تنها ضامن استقرار حكومت جمهوري اسلامي دانسته و خود را سرباز فداكار امام و جمهوري اسلامي ذكر می نمود.
با آغاز انقلاب اسلامي و آگاهي يافتن از برنامه هاي رژيم ستم شاهي، با عشق و علاقه به صف مبارزين پيوست و در راهپيمايي ها، مجالس سخنراني و مذهبي شركت می کرد و وفاداري خود را نسبت به امام (ره) و انقلاب اعلام می نمود.
 بعد از پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي و به پيروي از فرامين رهبر كبير انقلاب اسلامی، به عضويت بسيج مستضعفين سپاه پاسداران انقلاب اسلامي تكاب درآمد و به عنوان نيروي مردمي پيشمرگ مسلمان انجام وظيفه نمود. او در عملياتهاي مختلف پاكسازي منطقه شركت و با انجام ماموريتهاي موفقيت آميز، دين خود را در پاسداري از دستاوردهاي انقلاب اداء نمود. در مناطق عملياتي از روحيه اي عالي كه حاكي از عشق و علاقه باطني او نسبت به انقلاب و اسلام بود، برخوردار بوده و نسبت به همرزمانش برخوردي اسلامي و مودبانه داشت.
شهید خداداد فرامرزی سرانجام در ششم خرداد ماه سال 1362 در منطقه عملياتي روستای باین چوب ديواندره، با عوامل ضدانقلاب مبارزه و به درجه رفیع شهادت نایل گردید. پيكر پاكش در گلزار تكاب و در جمع شهيدان هميشه پيروز انقلاب آرام گرفت.
روحش شاد و يادش گرامي 
 
 
 
 
منبع: پرونده فرهنگی بنیاد شهید آذربایجان غربی
ارسال نظر