لبه‌های اولیه

تازه ها

تاریخ انتشار : چ, 1397/03/23 - 13:55
کد مطلب: 17531
تصویر صفحه اصلی: 
ولایت مداری در زندگی ایشان مقوله ایی بود که من در بیان آن قاصرم و نه تنها من، که هر زبان و قلمی در این زمینه الکن و معذور است. زندگی ما بر اساس ولایت و در محور ولایت در جریان بود. با کسانی که از روی جهل و یا عصبانیت با ولایت مشکل داشتند، مدارا می کرد تا با زبان ملایمت آن ها را متقاعد کند که اشتباه می کنند.

به گزارش خط هشت ، کتاب «سردار مهربانی ها» به روایت همسر شهید مدافع حرم «شهید ستار اورنگ» پرداخته است. نویسنده این کتاب «مهدی گودرزی» و ویراستار «محمد عامری»و که انتشارات «تقدیر» آن را در نوبت اول 1000 نسخه در قطع رقعی به چاپ رسانده است. و طراح جلد «پریناز صالح» می باشند. این کتاب در سال  1395 اسفند و قیمت 5000 تومان به چاپ رسیده است.

 
«سردار مهربانی ها» به روایت همسر شهید مدافع حرم «شهید ستار اورنگ»
 
قسمتی از متن کتاب؛

 

نویسنده در این کتاب در چند عنوان تدوین کرده است. آشنایی، علاقه به آموزش، سرباز ولایت، ارادت به اهل بیت، تربیت فرزندان، اخلاص، سردار مهربانی، حسرت شهادت، در تکاپوی وصال، اعزام به سوریه، فراق، آخرین دیدار، نحوه ی شهادت، بعد از شهادت، دست نوشته های شهید و تصاویر و اسناد را به رشته تحریر در آورده است.

متن کتاب؛

 

شهید ستار اورنگ/ در سال 1341 در روستای نقارخانه شهرستان یاسوج، استان کهکیلویه و بویراحمد به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در روستا به پایان رسانده و برای دبیرستان راهی یاسوج شد. بعد از اول متوسطه درس را رها کرده و بدون هماهنگی با خانواده عازم جبهه های حق علیه باطل شد. خانواده نتوانست برای ادامه تحصیل او را از جبهه باز گرداند. از هجده سالگی وارد سپاه شد و به خاطر علاقه به فنون نظامی دوره های مختلف را دیده و مربی سلاح و تاکتیک شد. و در عصر جمعه شانزده بهمن سال 1394 پرونده زندگی دنیایی اش بسته شد.

 

سرباز ولایت

ولایت مداری در زندگی ایشان مقوله ایی بود که من در بیان آن قاصرم و نه تنها من، که هر زبان و قلمی در این زمینه الکن و معذور است. زندگی ما بر اساس ولایت و در محور ولایت در جریان بود. با کسانی که از روی جهل و یا عصبانیت با ولایت مشکل داشتند، مدارا می کرد تا با زبان ملایمت آن ها را متقاعد کند که اشتباه می کنند. اما با کسانی که دشمنی آن ها از روی آگاهی و آرامش بود، منش و عکس العملش فرق می کرد. پاسخ های کوبنده به آن ها می داد و برابرشان کوتاه نمی آمد.

با اینکه به صِله رحم خیلی اهمیت می داد، ولی با برخی از کسانی که دست از دشمنی ولایت برنمی داشتند کلاً قطع رابطه کرده بود. سینه چاک و عاشق ولایت بود و این عشق و علاقه از او به من و فرزندانمان منتقل شده بود...

این کتاب در «کتابخانه ایثار و شهادت» اداره کل شهرستان های استان تهران واقع در خیابان شهید رجایی - نرسیده به پل آزادگان - جنب مسجد ولی الله اعظم . و به شماره تماس 2000-5413-021 می باشد.

و این کتاب با رده بندی 1395 9گ 8الف/ 52/66 BP در کتابخانه موجود است

 

 

منبع: نوید شاهد

 

ارسال نظر