لبه‌های اولیه

تازه ها

پربیننده ترین

تاریخ انتشار : د, 1397/03/28 - 08:30
کد مطلب: 17561
تصویر صفحه اصلی: 
فرزند سردار شهید اکبر درویشی ولشکلایی
پدرم اکثر روزها حتی روز عروسی و شهادتش روزه بود
پدرم خیلی از روزهای سال را روزه می گرفت حتی در روز عروسی اش با مادرم هم روزه بود و بالاخره در عملیات رمضان در روز 23 ماه مبارک با دهان روزه به ارزوی خود رسید و شهید شد.

به گزارش خط هشت ، حسین درویشی ولشکلایی فرزند اکبر درویشی ولشکلایی  در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی حیات اظهار داشت: 7 ماهه بودم که پدرم در سن 24 سالگی، به شهادت رسید بنابراین من هیچ خاطره ای از پدرم به یاد ندارم  و ان چه از پدر می دانم حاصل خاطرات و گفته های مادر، نزدیکان، دوستان و روستائیانی است که ایشان را خیلی خوب می شناختند و به خاطر اخلاق خوبش بسیار دوستش می داشتند.

فرزند شهید یاداور شد: در روستاهای اطراف ولشکلا وقتی متوجه می شوند من فرزند شهید اکبر درویشی هستم مرا در اغوش می گیرند و با یاداوری اخلاق خوب و صبر و حوصله ایشان، گریه می کنند و از خاطراتی که از خلق خوش و گفتار محبت امیز پدر دارند برایم می گویند.

وی با اشاره به این که شهید درویشی در عملیات رمضان به شهادت رسید، افزود: پدرم خیلی با ایمان بود بسیاری از روزهای سال را روزه می گرفتند و حتی روز عروسی شان هم روزه بودند. ایشان در هنگام شهادت روزه داشتند و در بهترین و زیباترین روزها و در بهترین حالت ممکن شهید شدند و به لقاا... پیوستند.گویی می دانستند کی شهید می شوند زیرا هم در نامه ای در جبهه و هم در صحبتی با مادرم به این مسئله اشاره کرده بودند.

حسین ادامه داد: سال گذشته  یکی از دوستان و همرزمان پدر را دیدم که با  بیماری و حال بد روزه گرفته بود به ایشان گفتم با این حال درست نیست روزه بگیرید او گفت من وقتی از پدرت یادم می اید خجالت می کشم اگر می دانستی پدرت در گرمای 50 درجه خوزستان و در زیر افتاب و هنگام عملیات حتی در ماه هایی غیر از رمضان هم روزه می گرفت  از من نمی خواستی روزه نگیرم.

فرزند شهید درویشی با نام بردن از ویژگی های اخلاقی پدر، ادامه داد یکی از خصوصیات بارز پدرم که دوستان و اشنایان به ان اذعان دارند بحث حق الناس بود و این که باید به ان اهمیت داد و ان را تمام و کمال ادا کرد.همچنین برگزاری جلسات مختلف دعا و کلاس های اموزش قران و قران خوانی در روستاهای مختلف برای کودکان و نوجوانان و جوانان از فعالیت هایی بود که پدر به ان خیلی توجه می کرد به طوری که وقتی امروز، شاگردان کلاس های قران پدر که الان تقریبا میان سال هستند،  متوجه می شوند  من فرزند شهید درویشی هستم، هنوز هم با یادی از پدر، قران را به صورت شعر( همان طور که ایشان آموزش می داد) می خوانند. پدرم به خواندم و تفکر در قران خیلی اهمیت می دادند و سعی می کردند بچه ها را با زبانی شیرین و شعرگونه با قران اشنا کنند.

به گفته وی، شهید درویشی امام راحل را خیلی دوست داشتند و در اخرین باری که به مرخصی امدند موفق شدند ایشان را ببینند که بسیار از این دیدار خرسند بودند.

وی در پایان ضمن تاکید بر عزت و احترام گذاشتن خانواده های شهدای مدافع حرم بیان داشت: خانواده های شهدا و ایثارگران جنگ تحمیلی بسیار مورد احترام مردم بودند با توجه به این که، شهدا و خانواده های شان همه محترم و عزیز هستند و فرق نمی کند که شهدای دفاع مقدس باشند یا دفاع از حرم، بنابراین مردم باید نسبت به خانواده های دفاع از حرم نیز عزت و احترام بگذارند زیرا این عزیزان نیز برای دفاع از اسلام و امنیت ایران و ایرانیان به شهادت رسیده اند.

طاهره ساعدی

 

 

منبع: حیات

ارسال نظر