لبه‌های اولیه

تازه ها

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : پ, 1397/05/04 - 10:24
کد مطلب: 18030
تصویر صفحه اصلی: 
جمعی از رزمندگان گردان ۴۰۹ حمزه سیدالشهداء با دلنوشته ای صحنه های مقاومت و پایداری در هشت سال دفال مقدس را به تصویر کشیدند و بار دیگر با آرمانهای انقلاب تجدید پیمان کردند.

به گزارش خط هشت در زاهدان، رزمندگان گردان ۴۰۹ حمزه سیدالشهداء با هدف احیاء سال‌های مقاومت و پایداری، حماسه کمین حاج یونس را در دانشگاه آزاد زاهدان باز آفرینی کردندو این دستاورد را طی پیامی به اطلاع سردار حاج قاسم سلیمانی رساندند.


در بخشی از این پیام آمده است:

بسمه تعالی
خدمت فرمانده عزیزمان حاج قاسم سلیمانی
روایت سال‌های دفاع مقدس روایت رشادت و مردانگی مردان حماسه و جهاد است تاریخ شهادت خواهد داد مردان جنگ نه به دنبال نام نشان که به دنبال ادای تکلیف به میدان آمدند که برخاسته از آرمان امام خوبی‌ها بود؛ فراز و نشیب جنگ پیوند عمیقی به تاریخ دارد و در این میان رزمندگان گردان ۴۰۹ حمزه سید الشهدا میدان دار عشق بود که خالق حماسه قلاویزان و کانال ماهی و حماسه شلمچه در تک ۳۰/۳/۶۷ بودند.

تاریخ فراموش نخواهد کرد رشادت مردان گردان ۴۰۹ در کانال و کمین یونس در شلمچه را آندم که در اوج گرما و نبود آب و مهمات تا اخرین گلوله جنگیدند و دسته ایی راه آسمان را و دسته ایی راه اسارت را برگزیدند آن روز تکرار حماسه کربلا بود و سه لشکر دشمن به مصاف یک گردان آمد و تا گلوله ایی مانده بود خاکریز، کانال و کمین حاج یونس سقوط نکرد.

امروز بعد از سی سال از آن حماسه جا ماندگان گردان ۴۰۹ حماسه کمین حاج یونس را در دانشگاه آزاد زاهدان باز سازی و اجرائی کرده تا دشمنان بدانند کمین حاج یونس هنوز سقوط نکرده است و مردانی که جهاد با نفس دارند تنگه احد کشور را نگهبانند و پرچم گردان ۴۰۹ بر زمین نخواهد افتاد همانند سال‌های دفاع مقدس گوش به فرمان فرمانده محبوب کشورمان حاج قاسم بوده تا اوامر صادره از فرماندهی کل قوا را ابلاغ فرمایند.

حاج قاسم سلیمانی نیز به ابراز محبت قلبی رزمندگان گردان ۴۰۹ حمزه سیدالشهداء اینگونه پاسخ دادند:

وقتی عملی بر مبنای اخلاص و توسط شهید پایه گذاری می‌شود آن، چه شیئی باشد، چه مکان و چه سازمان، همانند بیت الله مقدس است.

گردان ۴۰۹ با اصرار و آرمان شهید میرحسینی و با استمرار خط او توسط شهید محبعلی فارسی پایه گذاری و تشکیل داده شد.

شمشیری که بار‌ها لبخند را بر لبان مجاهدین نشاند و غبار غم را از چهره مسلمین زدود. ۴۰۹ یعنی معراج ده‌ها شهید مخلص به خدا پیوسته، صدقه جاریه‌ای که هزاران قلب عاشق دائم در طپش یاد خدا نگهداشته است.

درود و رحمت خداوند بر شهدای گردان ۴۰۹ و فرماندهان بزرگوار شهید و رشیدش و سلام بر صد‌ها جانباز و شهید زنده بجا مانده است.

برادرتان سلیمانی

بی شک سال‌های پایداری و مقاومت یادآور رشادت‌های بزرگ مردانی است که جانانه در برابر ناملایمات جنگ ایستادند و عشق سال‌های جنگ را در دل‌ها زنده نگه داشتند.

 
 
 
 
منبع:  بسیج
ارسال نظر