لبه‌های اولیه

تازه ها

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : ش, 1397/05/06 - 14:28
کد مطلب: 18042
تصویر صفحه اصلی: 
معاون سیاسی سپاه می‌گوید که اگر کسانی بخواهند منافع ایران را به خطر بیاندازند، ایران هم منافع آنها را با امکاناتی که دارد، به خطر می‌اندازد.

به گزارش خط هشت ، سردار یدالله جوانی معاون سیاسی سپاه درباره توان ایران برای بستن تنگه هرمز و یا ناامن کردن دریای سرخ، گفت: اگر آمریکایی‌ها بخواهند مبنا را بر زورگویی بگذارند، طبیعی است که نیروهای مسلح ایران در راستای حفاظت از منافع ملت ایران از توانمندی‌ها و قابلیت‌های خود بهره‌برداری کنند. اگر کسانی بخواهند منافع جمهوری اسلامی ایران را به خطر بیاندازند، ایران هم منافع آنها را با امکاناتی که دارد، به خطر می‌اندازد.

بیشتر بخوانید‌:

  1. سرلشکر سلیمانی: دریای سرخ دیگر برای حضور آمریکایی‌ها امن نیست
  2. مهمترین اخبار نظامی در هفته‌ای که گذشت + لینک

وی با بیان اینکه موقعیت ژئوپلتیکی ایران هم به گونه‌ای است که بدون حضور جمهوری اسلامی تامین امنیت آبراه‌های منطقه میسر نیست، تصریح کرد:‌ این امنیت متاثر از اراده نظام سیاسی در ایران است. بر همین اساس است که وقتی کشوری ایران را تهدید می‌کند و این موضوع را مطرح می‌کند که اگر بخواهد می‌تواند جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد، تهدید متقابل ایران، یک تهدید معتبر است.

سردار جوانی افزود: واقعیت‌های دهه‌های اخیر نشان می‌دهد مهم ترین عامل بی ثباتی در منطقه مداخلات خارجی  و عواملی که به نوعی وابسته گروه‌های خارجی و کشورهای فرا منطقه‌ای بوده‌اند، بوده است.

معاون سیاسی سپاه تاکید کرد: ما نمونه این نا‌امنی‌ها در کشورهایی مانند سوریه، پاکستان، عراق و افغانستان مشاهده کردیم. امروز آبراه خلیج فارس و تنگه هرمز از امنیت خوبی برای انتقال انرژی و نفت برخوردار است و بسیاری از کارشناسان جهان به نقش بی بدیل جمهوری اسلامی در برقراری امنیت این منطقه تاکید می‌کنند. 

وی خاطر نشان کرد: عملی شدن این موضوع به موقعیت راهبردی ایران و اشرافش بر آبراه‌های این نقطه از جهان و امکانات و توانمندی‌ها و اراده سیاسی نظام مستقر در ایران بر می‌گردد.

 

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر