لبه‌های اولیه

تازه ها

گروه خبری: 
تاریخ انتشار : ي, 1396/05/15 - 13:07
کد مطلب: 13539
تصویر شهید: 
زندگينامه: 

شهید احمد (حسینقلی) قهرمانی بیست و پنجم شهریور ماه ۱۳۴۴در اردبیل به دنیا آمد . بعد از،پیروزی انقلاب اولین انجمن اسلامی دانش آموزان را در دبیرستان مدرس بنیان نهاد . در پخش اعلامیه فعال بود و در تمامی راهپیمایی ها و تظاهرات ها شرکت می کرد. رهبری کننده انقلاب در دبیرستان نواب صفوی  بوده  و بارها و بارها  با منافقین درگیر شده و بعداز افشای چهره کریه آن ها چون مسئول انجمن اسلامی دبیرستان نواب صفوی بود از ثبت نام اینافراد جلوگیری می کرد.
با شروع جنگ تحمیلی به جبهه رفت بیشتر از دوسال در جنوب و غرب مشغول خدمت بود یکبار از ناحیه دست و پا مجروح شد . و مدت ها در بیمارستان و خانه خودشان بستری بود . سه ماه در لشکر ۳۱ عاشورا حضور داشت . برای مدتی در لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص) به عنوان مسئول اطلاعات و عملیات قرارگاه خاتم در جبهه خدمت نمود . همزمان با فعالیت در لشکر ۲۷ ، مسئولیت اطلاعات تیپ ۲۵ کربلا و تیپ ۲۱امام رضا (ع) نیز به او سپردند.
طی ماموریتی یک بار به زیارتش مولایش اباعبدالله (ع) مشرف شد . قدرت فراوان او در شناسایی مناطق و شهرتش در این امر باعث شد ارتش عراق برای زنده دستگیرکردنش مبلغ قابل توجهی جایزه تعیین نماید و عده ای از کردهای عراقی را مامور این کار کند . اغلب جلسات اطلاعاتی فرماندهان بی،حضور احمد  شروع نمی شد به خاطر جوانب امنیتی ، هرگونه اطلاعات بدست آورده خود را روی کاغذ نمی نوشت .بلکه با دقت و توجه خاصی آن را به ذهن خود می سپرد . این کار او بسی اوقات مایه اعجاب فرماندهان واقع می شد  که این همه اعداد و ارقام و اطلاعات را چگونه در صفحه ذهن خویش می نهد؟
او پس از انجام ماموریت در ضمن مراجعت ،در منطقه "جوانرود" هنگام عبور از صخره ، مورد اصابت تیر مستقیم عراقی ها قرار می گیرد و از بالای صخره ها به خط القعر در می غلتد . همان روز عراقی ها ، منطقه را بمباران شیمیایی می کنند و نزدیک هشت ماه پیکرش در همانجا ماند .
عراقی ها بعد از اطلاع از خبر شهادت احمد خیلی خوشحال شدند وآشکارا شادی کردند و از،طریق رادیو بارها این خبر را پخش کردند . سرانجام در سیزدهم آبان ماه ۱۳۶۲ در ارتفاعات بمو در هجده سالگی به شهادت رسید .
" بخشی از وصیت نامه شهید"
بسم الله الرحمن الرحیم
خدایا مرا به حال خود وامگذار ، می ترسم تمام وجودم را آتش و گمراهی فرا گیرد که باعث خواهد شد که تورا نشنایم پس خدایا مرا نجات بده از هوای نفسانی تا بتوانم عظمت ترا در وجودم حس کنم و از این دنیا که گذرگاهی پیش نیست گریزانم . می خواهم با خدای خود دیدار نمایم و ای برادر دانش آموز باید شماها با درس خواندن خود سعادت استقلال فردای جامعه ها را تضمین نمایید تا زمینه سازی حکومت جهانی مهدی گردد.
ای مردم قدر امام عزیز را بدانید چون این مرد تقوا و فضیلت و نور خدا برای ما یک نعمت الهی است که خداوند این را برای ما مامود نموده تا کشتی سوراخ شده انسان ها را که در یک طوفان خطرناک است رهایی بخشد و ما را برای حقیقتی که همان رسیدن به حقیقت و خداست تضمین نماید و ای پدرم و ای مادرم و ای خواهرم همچون کوهی استوار باشید و در مقابل مصائب و دشمنان الله تا نقشه های آنان دفع شود جامعه ما و اسلام ما برای ساختن انسان ها خون می خواهد ماباید خون بدهیم . جامعه مان با اسلام حقیقی بنیان گردد و از مردن من در راه الله غمگین نباشید چون غمگینی تو باعث شادی دشمنان است مانند حسین و زینب باشید که اصغرها و اکبرها داده است و آن کسانی مرا می شناسد حلال نمایند و به آن کسانی که بدهکار هستم آنرا بدهید و حقوقی که بسیج سپاه می دهد آنرا به حساب جنگ زدگان جبهه صرف نمایند و در آخر از خدا می خواهم تا پاک مان نکرده بر خاک مان نکند خدایا آن توفیق را به ما بده که روح معنویت ما آن چنان قوی باشد تا شهید شویم و غرور خودخواهی شهوت مقام هوای نفس بر غلبه نکند .
خبرنگار خبرگزاری بسیج از اردبیل_کبری عزیزی

ارسال نظر